Jak wykonać test skręcania siewnika

Jeśli nie wiesz, jak wykonać test skrętu siewnika, pierwszym krokiem jest przeczytanie instrukcji obsługi. Większość siewników posiada instrukcje dotyczące kalibracji, ale jeśli Twój nie posiada, możesz łatwo dowiedzieć się, jak zrobić to samemu. Następnie należy zważyć nasiona na określonej powierzchni, aby sprawdzić, ile nasion może wychwycić każdy otwieracz rzędu. Możesz również wykonać test w sklepie.

Aby przeprowadzić ten test, będziesz potrzebował skrzynki wykonanej z ocynkowanego żelaza lub łagodnej stali. Powinna ona mieć pokrywę. Niektóre modele posiadają małe mieszadło, które zapobiega zapychaniu się nasion. Mechanizm umieszczony na dole skrzynki pozwoli na obracanie się nasion i sprawdzenie ich otwierania i zamykania. Upewnij się, że siewnik jest skalibrowany pod kątem dokładności. Ten prosty test pomoże Ci określić, czy Twój siewnik wymaga naprawy lub konserwacji.

Używanie wykresu nasion dostarczonego przez producenta Twojego siewnika jest również skutecznym sposobem na skalibrowanie siewnika pod kątem ilości wysiewu. Chociaż te wykresy są na ogół dokładne, nie mogą być tak niezawodne, jak można by się spodziewać. Rozmiar nasion, ich kształt, powłoka i masa buszla różnią się w różnych sytuacjach. Ze względu na te zmienne, ważne jest, aby producenci dowiedzieli się, jak wykonać próbę kręconą siewnika przed jego użyciem. Prosty arkusz informacyjny wyjaśni, jak to zrobić. Pamiętaj, aby prowadzić dokładne zapisy dotyczące użytych nasion i obsianych akrów.

Następnie musisz określić, ile obrotów musi wykonać koło napędowe na odcinku 200 stóp. Możesz użyć taśmy mierniczej lub innego urządzenia pomiarowego, aby nagrać liczbę razy koło obraca się podczas kursu. Możesz również zaznaczyć koło, aby móc policzyć ile razy obraca się ono podczas jazdy. Po określeniu liczby obrotów, będziesz w stanie obliczyć ilość nasion, które są rzeczywiście zbierane.

Test skrętu siewnika jest najczęstszym sposobem kalibracji nowego modelu przed jego zakupem. Porównując dawkę nasion do pożądanej dawki nasion, można uzyskać lepsze wyobrażenie o dawce nasion do wykorzystania przy następnym sadzeniu. Następnie można wyregulować mechanizm dozujący w siewniku, aby uzyskać pożądaną dawkę. W ten sposób nie będziesz musiał martwić się o ustawienie dawki wysiewu na polu.

Podczas tego testu, dystrybucja nawozu na całej szerokości siewnika była jednolita, ze współczynnikiem zmienności wynoszącym tylko 9% wśród kubków żywieniowych. Również ilość nawozu w skrzyni nie miała wpływu na dawkę nawozu. Inne zmienne, które mogą wpływać na dawkę nawozu to prędkość jazdy, wibracje i nachylenie pola. Zmienność dawki nawozu zaobserwowano na RYS. 14 po ustawieniu dźwigni selektora w pozycji 10.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane