Jak zrobić boczną grzywkę

Jeśli zastanawiałaś się jak zrobić grzywkę na bok, nie jesteś sama. W rzeczywistości istnieje wiele różnych stylów, które mogą być dla Ciebie odpowiednie. W tym artykule, omówimy podstawy stylizacji grzywki na bok i jak ją poprawnie wykonać. Gdy już opanujesz podstawową technikę, będziesz mogła stworzyć swój własny wygląd grzywki. Nie przejmuj się procesem – kroki są na tyle proste, że poradzą sobie z nimi nawet najbardziej początkujący styliści.

Najpierw zdecyduj, po której stronie głowy chcesz przedzielić włosy. Po podjęciu decyzji, przedziel niewielki fragment włosów palcami, aby sprawdzić efekt. Możesz również użyć wsuwki umieszczonej u nasady grzywki, aby utrzymać ją w miejscu podczas suszenia. Po kilku próbach, będziesz zaskoczona łatwością stylizacji grzywki na bok.

Jednym z najlepszych sposobów na stylizację grzywki na bok jest naśladowanie wyglądu gwiazd. Gwiazdy takie jak Reese Witherspoon czy Gigi Hadid mają długie, szerokie grzywki, które opadają na linię szczęki. Choć może ona wyglądać jak grzywka na bok, główną zaletą tej fryzury jest to, że sprawia ona, że twarz wydaje się smuklejsza. Zwraca ona również uwagę na kości policzkowe i oczy.

Kolejnym krokiem w stylizacji grzywki na bok jest upewnienie się, że wiesz jak ją prawidłowo wysuszyć. W zależności od długości grzywki, możesz stworzyć grzywkę o szerokich horyzontach z pomocą maszynki do strzyżenia. W większości przypadków, Twoja grzywka powinna być sucha i pofalowana, z kilkoma warstwami żelu lub pianki do loków. Po zakończeniu suszenia grzywki, możesz po prostu przyciąć ją do pożądanej długości i kształtu.

Jeśli chcesz poeksperymentować z różnymi rodzajami grzywki, możesz spróbować dodać grzywkę side sept. Styl side swept wygląda świetnie na większości kobiet. Działa dobrze na każdy kształt twarzy i dodaje strukturę do fryzury. Może być też stosowana przy każdej długości włosów. Poza swoją uniwersalnością, grzywka side swept może być również stylizowana na wiele sposobów. Niezależnie więc od tego, jaki rodzaj grzywki chcesz dodać do swoich włosów, na pewno znajdziesz fryzurę, która będzie Ci odpowiadać.

Po pierwsze, musisz wybrać część, która pasuje do Twojej twarzy. Jeśli masz kwadratową twarz, powinnaś obciąć pełną grzywkę, ale ważne jest, aby była ona pierzasta na środku. Dzięki temu Twoja twarz wyda się dłuższa, a kości policzkowe będą bardziej widoczne. Jeśli masz niepewne ręce, możesz również pozostawić proces cięcia doświadczonej stylistce. Wiele salonów oferuje nawet darmowe podcięcie grzywki pomiędzy wizytami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane