Jak zrobić rzadką grzywkę

Podczas strzyżenia rzadkiej grzywki, pierwszą rzeczą jaką należy zrobić jest zrozumienie swojego typu włosów. Zacznij grzywkę daleko do tyłu na głowie. Dzięki temu, Twoja grzywka będzie wydawać się pełniejsza i nie będzie zbyt rzadka. Następnie, możesz zdecydować jak nosić grzywkę – prosto czy na bok. To zależy od Twoich preferencji i stylu. Oto kilka wskazówek:

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić jest określenie swojego kształtu twarzy. W przypadku twarzy kwadratowej, pełna grzywka wygląda świetnie. Postaraj się pozostawić środkową część upierzoną, w przeciwnym razie stworzysz tępy wygląd, który zwróci większą uwagę na Twoje cienkie włosy. Jeżeli nie czujesz się pewnie przy podcinaniu grzywki, rozważ zlecenie tego profesjonaliście. Salony często oferują darmowe obcięcie grzywki pomiędzy wizytami, więc nie ma powodu, by z nich nie skorzystać.

Następnie, wybierz teksturę. Miękkie fale są najlepsze do suszenia na powietrzu, a miękkie fale mogą stworzyć teksturę obramowującą twarz. Dłuższe po bokach grzywki obramują twarz, jednocześnie zmiękczając całą fryzurę. Innym rozwiązaniem są długie loki. Miękkie grzywki i loby wyglądają kobieco i seksownie. Ta fryzura jest łatwa do wykonania i wygląda świetnie przy każdym typie twarzy.

Jeśli chodzi o teksturę, rzadką grzywkę można uzyskać przy pomocy produktów takich jak Toppik Hair Building Fibers lub Redken Powder Grip. Grzywka będzie pasować do większości twarzy i najlepiej wyglądać będzie na włosach cienkich i średnich. Możesz też użyć gęstszych włosów, by stworzyć pełniejsze grzywki. Jeśli nie masz gęstych włosów, możesz użyć sprayu Batiste, który wchłonie nadmiar oleju.

Gdy masz zapasową grzywkę, możesz nadal używać pełniejszej grzywki, aby stworzyć klasyczny wygląd. The centre-parted look to popularny styl w tym sezonie, dzięki programowi BBC The Serpent. Możesz również wysuszyć grzywkę i zrobić z niej grzywkę zaczesaną na środek. Takie fryzury wyglądają świetnie w połączeniu z warstwą podkreślającą twarz. Te fryzury są szczególnie dobre do białej, lejącej się sukienki.

Pierwszym krokiem jest rozczesanie grzywki. Możesz użyć do tego nożyczek lub obcinacza do grzywki. Drugim krokiem jest obcięcie grzywki tak, aby była nieco dłuższa niż pełna grzywka. Dzięki temu nie będzie się ona plątać i doda jej objętości. Możesz również dodać grzywkę zaczesaną na bok, jeśli chcesz ją wydłużyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane