Jak zrobić roztwór soli do kropli do oczu w domu

Jak zrobić roztwór soli do kropli do oczu w domu

Jeśli potrzebujesz sterylnego roztworu do kropli do oczu, możesz zrobić roztwór soli fizjologicznej w domu. Należy jednak pamiętać, aby wyrzucić go po 24 godzinach. Należy również trzymać roztwór w czystej butelce, aby uniknąć zanieczyszczenia. Należy również unikać dotykania go rękami lub skórą.

Roztwór soli fizjologicznej powstaje przez zmieszanie wody i soli. Możesz również dodać pół łyżeczki sody oczyszczonej, aby dostosować pH. Zmniejszy to również szczypanie w obolałych nosach. Dodaj sodę oczyszczoną, gdy woda jest ciepła i mieszaj ją, aż całkowicie się rozpuści. Możesz chcieć dodać najpierw sól, ponieważ ułatwi to mieszanie.

Roztwory soli fizjologicznej są często stosowane do pielęgnacji ran i są sterylne. Za każdym razem powinny być przygotowywane na świeżo. Ważnym krokiem jest najpierw zagotowanie wody. Następnie należy schłodzić roztwór przed jego użyciem. W razie wątpliwości należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza.

Łatwo jest zrobić sterylny roztwór soli fizjologicznej w domu. Zanim zaczniesz, upewnij się, że dokładnie umyłeś ręce. Będziesz musiał również dokładnie oczyścić swój pojemnik. Jeśli nie masz wody destylowanej, możesz użyć wody z kranu. Aby zrobić roztwór soli w domu, podgrzej 1 szklankę wody na patelni przez 15 minut i usuń ją z ciepła. Wlej roztwór do czystego, szczelnego pojemnika. Następnie schłódź słoik, aż mieszanina będzie gotowa do użycia.

Możesz użyć sterylnego roztworu soli fizjologicznej do wielu różnych celów. Możesz go użyć do czyszczenia ran, irygacji zatok, płukania ust i czyszczenia uszu. Pamiętaj, aby używać garnków i przyborów do mieszania ze stali nierdzewnej oraz szklanych słoików typu mason. Unikaj używania aluminiowych puszek i papierowych kartonów, ponieważ pod wpływem ciepła stopią się lub rozpadną.

Roztwór soli to prosta mieszanina soli i NaOH. Do jego wykonania potrzebne będzie 450 ml wody i pół kilograma soli kuchennej. Mieszaj sól i wodę, aż roztwór stanie się płynny. Następnie mieszanina powinna całkowicie ostygnąć i być przechowywana w lodówce.

Prosty roztwór soli fizjologicznej jest łatwy do wykonania w domu i ma wiele zastosowań w medycynie. Jest to doskonała sterylna płukanka, płyn do płukania jamy ustnej, często wykorzystywany jest w badaniach laboratoryjnych. Jest również dobry do czyszczenia ran i soczewek kontaktowych. Zawiera niskie stężenie soli i jest bardzo skuteczny w dezynfekcji ran.

Możesz również używać soli fizjologicznej do czyszczenia swoich piercingów. Do mieszania roztworu soli fizjologicznej używaj sterylnych przyborów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane