Jak zrobić karmelowy popcorn w garnku

Jak zrobić karmelowy popcorn w garnku

Aby zrobić karmelowy popcorn, będziesz potrzebował jednej filiżanki jasnego brązowego cukru, 1/4 filiżanki złotego syropu Lyle’s, 2 łyżki melasy i 10 łyżek niesolonego masła. Następnie umieść popcorn w dużej misce. Podczas gdy to robisz, powinieneś podgrzewać mieszankę karmelową na średnim ogniu, ciągle mieszając. Gdy osiągnie 338 stopni F, będziesz chciał wymieszać w 1 łyżce Diamond Crystal soli koszernej i 1/2 sody oczyszczonej. Powinieneś potrząsnąć garnkiem, aby dobrze pokryć popcorn.

Podczas gdy karmelowy popcorn jest pyszny sam w sobie, jest jeszcze lepszy z dodatkiem soli. Prażone orzeszki ziemne dodają mieszance dodatkową warstwę smaku. Przepis ten można przechowywać w szczelnym pojemniku, dzięki czemu może stanowić smaczny prezent. Choć trudno się temu oprzeć, ostrzegamy: to bardzo uzależniające.

Kiedy będziesz gotowy do podania swojego karmelowego popcornu, upewnij się, że równomiernie rozprowadziłeś mieszankę na popcornie. Soda oczyszczona sprawi, że karmel się spieni, a popcorn zacznie się topić. Następnie możesz przenieść popcorn do dużej miski. Podawaj go od razu lub pozwól mu całkowicie ostygnąć przed podaniem.

Możesz również dodać orzechy do popcornu, aby uczynić go bardziej wyjątkowym. Możesz użyć prażonych nerkowców lub orzechów włoskich jako dodatków. Jeśli chcesz, możesz dodać więcej orzechów lub innych składników do karmelowego popcornu. Jeśli jednak nie masz pod ręką orzechów lub innych składników, doskonale jest podać swój karmelowy popcorn bez dodatków.

Jeśli chodzi o wyjmowanie skarmelizowanego popcornu, musisz go delikatnie wymieszać. Następnie rozłóż karmelowy popcorn na wyłożonej pergaminem blasze do pieczenia. Możesz również użyć dużej patelni. Taka patelnia jest łatwa do czyszczenia i ma wysokie boki. Kiedy popcorn jest już gotowy, możesz go przechowywać w szczelnym pojemniku.

Karmelowy popcorn to pyszny smakołyk wykonany ze składników ze spiżarni. Jest podobny do karmelu Werther’s Original, ale jest znacznie prostszy do wykonania w domu. Przygotowanie partii karmelowego popcornu zajmuje tylko około trzydziestu minut. Alternatywnie, można kupić karmelowy popcorn maker, który twierdzi, że zrobić idealnie popcorn w trzy minuty.

Aby zrobić karmelowy popcorn w garnku, najpierw zrób karmel. To powinno być podgrzewane do 300 stopni F lub 149 stopni C. Po tym, można dodać ekstrakt waniliowy i sody oczyszczonej. Następnie pozwól, aby mieszanina ostygła przez jedną minutę. Po tym czasie powinna wyglądać puszysto i mieć złotobrązowy kolor.

Ważne jest, aby używać garnka, który jest nieprzywierający. Dzięki temu sprzątanie będzie znacznie łatwiejsze. Nieprzywierający garnek będzie łatwy do czyszczenia po zakończeniu gotowania karmelu. Ponadto łatwiej będzie usunąć karmel z garnka po ostygnięciu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane