Jak zrobić popcorn bez oleju

Jak zrobić popcorn bez oleju

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zrobić popcorn w garnku bez oleju, nie jesteś sam. Istnieje mnóstwo sposobów, aby cieszyć się tą przekąską. Jest to prosty proces, ale jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem. Po pierwsze, będziesz potrzebować garnka z pokrywką, oleju roślinnego o wysokim punkcie dymienia i ziarna popcornu.

Popcorn najlepiej smakuje ze świeżymi ziarnami, ponieważ zawierają one więcej cząsteczek wody niż starsze ziarna. Jeśli ziarna są zbyt suche, nie wyskoczą prawidłowo i będą smakować jak przypalone. Aby sprawdzić, czy Twój popcorn jest gotowy, spróbuj wrzucić dwa ziarna i zmniejszać temperaturę co 10-20 sekund. Gdy usłyszysz dźwięk poppingu, zdejmij garnek z ognia i pozwól, aby reszta spadła do miski.

Następnie podgrzej duży garnek z ciężkim dnem na średnim ogniu. Umieść niewielką ilość oleju w garnku i dodaj dwa ziarna popcornu. Niech pop przez kilka minut, a następnie umieścić miskę do serwowania w pobliżu pieca. Dodaj resztę jąder i potrząśnij garnkiem, aby były równomiernie rozprowadzone.

Popcorn ma wysoką zawartość błonnika i jest niskokaloryczny. To sprawia, że jest świetną przekąską. Popcorn jest również o wiele bardziej aromatyczny i puszysty, gdy jest świeży. Możesz nawet doprawić popcorn przyprawami, aby nadać mu wyjątkowy smak. Garnek ze świeżymi ziarnami lepiej się gotuje i pozostawia mniej niewykorzystanych ziaren.

Jeśli martwisz się o popcorn bez oleju, możesz zamiast tego użyć garnka instant. Wrzuć popcorn do garnka z wysokim ciśnieniem i upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca, aby ziarna mogły się rozwinąć. Gdy popping ustanie, możesz wyłączyć ogrzewanie i pozwolić popcornowi ostygnąć.

Popcorn wyskakuje, ponieważ maleńka ilość wody wewnątrz ziarna rozszerza się do maksymalnych rozmiarów podczas podgrzewania. Ciśnienie to powoduje, że ziarno otwiera się. Popcorn przyrządzony w ten sposób ma mniej kalorii i jest korzystny dla zdrowia układu pokarmowego. Metoda ta sprawdza się również przy przygotowywaniu popcornu bez tłuszczu.

Przed ugotowaniem popcornu należy go posolić. Następnie przenieś popcorn do dużej miski. Posyp przyprawami i podawaj. Ta metoda robienia popcornu ma wiele zalet i jest doskonałą alternatywą dla tych drogich przekąsek z kina. Jeśli martwisz się o używanie oleju w swoim popcornie, wypróbuj jedną z tych wskazówek. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś. To łatwy, zdrowy sposób, aby cieszyć się ulubioną przekąską bez poczucia winy.

Jeśli nie chcesz używać oleju, możesz doprawić swój popcorn innymi przyprawami. Poza solą, możesz również spróbować za’atar, wszystko przyprawę do bajgli, cayenne i przyprawę Old Bay. Inną opcją jest dodanie odrobiny masła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane