Jak zrobić pochodnię w Minecraft

Jak zrobić pochodnię w Minecraft

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem diyforyou.pl

Pochodnie są jednym z najważniejszych przedmiotów w Minecrafcie, a nauka jak zrobić jedną jest bardzo prosta. Wszystko czego potrzebujesz to kij i kilka drewnianych desek. Kiedy już je masz, możesz użyć poniższych kroków, aby stworzyć pochodnię. Kiedy już będziesz miał swoją pochodnię, możesz jej użyć do założenia bazy i eksploracji świata. Używanie pochodni może być korzystne dla wielu różnych rzeczy, w tym budowania schodów, dostrzegania mobów i budowania struktur.

Pochodnia może być również przydatna do odstraszania pełzaczy. Można ją również wykorzystać w górnictwie. Oprócz oświetlania otoczenia, pochodnia przydaje się do wydobywania surowców w ciemnych miejscach. Do wykonania pochodni potrzebny jest kij i trochę węgla drzewnego. Można je łatwo zdobyć i są niedrogie.

Następnym krokiem jest podłączenie dodatniego zacisku diody LED do dodatniego zacisku baterii. Upewnij się, że przewód łączący diodę LED i przełącznik jest bezpiecznie przymocowany. Możesz użyć taśmy elektrycznej do zabezpieczenia tych połączeń. Po zakończeniu obwodu, przetestuj go, aby upewnić się, że działa. Jeśli nie jesteś zadowolony z rezultatu, możesz spróbować dodać więcej diod LED do obwodu, aby zwiększyć jasność latarki.

Wykonanie latarki nie jest tak proste, jak się wydaje. W hollywoodzkich filmach wygląda to łatwo, jak w przypadku latarki Rambo. W filmie Rambo owinął kość szmatami, aby zrobić pochodnię, która wytrzymała wiele godzin i przypominała magiczne światło Froda z Earandil. Jednak rzeczywistość jest znacznie bardziej skomplikowana.

Pochodnia to narzędzie, które przydaje się w różnych sytuacjach. Może służyć do rozpalania ognia lub do zabezpieczania przedmiotów. Aby zrobić pochodnię, będziesz potrzebował knota i łatwopalnego płynu. Jeśli użyjesz bawełny, będziesz musiał najpierw namoczyć knot w płynie, aby zapobiec jego spaleniu. Jednak knot brzozowy nie wymaga moczenia, ponieważ składa się z naturalnych żywic.

Latarka może być niezbędna w sytuacji survivalowej. Jeśli znajdujesz się w środowisku, w którym trudno o paliwo, powinieneś najpierw zbudować bazę paliwową dla swojej latarki. Aby wykonać bazę paliwową, użyj pustej puszki po napojach gazowanych lub małej butelki. Otwór powinien być wystarczająco duży, aby zmieścić zwinięty knot. Im grubszy knot, tym większy płomień i tym dłużej będzie się palił.

Pochodnie były używane przez ludzi od wieków, zanim pojawiły się światła elektryczne, i były niezbędne do przetrwania, zanim elektryczność stała się popularna. W czasach przed elektrycznością pochodnie były znacznie wygodniejsze niż świece czy lampy naftowe i stanowiły lepszą opcję dla oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego. Przed światłami elektrycznymi, pochodnie były jedynym źródłem światła, więc jest to niezbędne, aby dowiedzieć się, jak zrobić pochodnię do przetrwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane