Jak zrobić ładowarkę do śrubokrętów

Śrubokręt jest niezbędnym narzędziem, ale możesz nie wiedzieć, jak zrobić ładowarkę do śrubokrętów. Ma on wiele zastosowań, w tym odkręcanie i przykręcanie śrub, wiercenie otworów i wiele innych. Chociaż można kupić wkrętarki zasilane z sieci, modele zasilane bateriami są często łatwiejsze w użyciu. Ładowarka pomaga naładować akumulator i zapewnia, że śrubokręt ma wystarczającą moc, aby zakończyć swoją pracę.

Aby zrobić własną ładowarkę do śrubokrętów, najpierw musisz usunąć akumulator ze śrubokręta. Odłącz śrubokręt od źródła zasilania i odlutuj złącze ładowania w kształcie beczki. Następnie przylutuj czerwony przewód z płytki do dodatniego (+) pada na płytce drukowanej. Podłącz czarny przewód pomiędzy połączeniami GND na obu płytkach. Na koniec należy podłączyć dwa kondensatory równolegle lub szeregowo.

W ładowarce wkrętarki zastosowano transformator zasilający typu GS-1415 o mocy znamionowej 25 W. Po zdjęciu uzwojenia pierwotnego napięcie zmienne przechodzi przez mostek czterodiodowy, w którym zastosowano element półprzewodnikowy typu 1N5408 o obciążeniu znamionowym trzech amperów. Po mostku kondensator elektrolityczny wygładza obwód i zapewnia gotowość ładowarki do wkrętarki.

Istnieje kilka rodzajów baterii do wkrętarek. Baterie niklowo-wodorkowe są bezpieczne w utylizacji, ale wymagają okresowego „tankowania”. Należy przestrzegać tego procesu, aby uniknąć całkowitego rozładowania baterii. Z kolei akumulatory niklowo-wodorkowe mają pojemność od dwóch do czterech watów i są zalecane do stosowania w ciasnych pomieszczeniach. Posiadają 24-miesięczną gwarancję.

Jeśli jesteś właścicielem wkrętarki akumulatorowej z akumulatorem, proces ładowania jest znacznie łatwiejszy. Standardowa ładowarka ścienna będzie ładować te narzędzia, natomiast wkrętarki akumulatorowe wykorzystują do ładowania port micro-USB. Ładowarka do wkrętarek powinna być dobrana do rodzaju akumulatora, który zasila. Ważnym czynnikiem przy wyborze odpowiedniej ładowarki jest również napięcie i materiał, z którego została wykonana. Jeśli posiadasz wkrętarkę akumulatorową, ładowarka musi być w stanie dostarczyć takie samo napięcie i materiał, z jakiego wykonany jest akumulator w narzędziu.

Wkrętarki akumulatorowe stają się bardziej przystępne cenowo i wygodniejsze. Oferują większy moment obrotowy i kontrolę oraz są łatwiejsze do naładowania. Są świetne do projektów ogrodniczych i prac domowych, również. A gdy akumulator się rozładuje, można go po prostu naładować za pomocą ładowarki micro-USB. Wkrętarki te ładują się szybko i nie wymagają gniazdka elektrycznego. Ładowarkę do wkrętarek akumulatorowych można dostać za mniej niż 90 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane