Jak zrobić pompę paliwa

Jak zrobić pompę paliwa

Pompy paliwa przenoszą paliwo ze zbiornika do układu wtryskowego silnika. Są one zasilane przez mały silnik z magnesem stałym. Sama pompa zbudowana jest z gumowej membrany. Paliwo dostaje się do pompy przez sitko i przepływa przez mały silnik pompy, wszystko pod ciśnieniem. Ciśnienie to musi być utrzymywane w wąskim zakresie.

Od czasu do czasu pompa paliwowa może ulec awarii. Może to spowodować uszkodzenie silnika, ponieważ silnik może nie otrzymywać wystarczającej ilości paliwa. Naprawa uszkodzonej pompy może być trudna i czasochłonna. Przed próbą wymiany pompy należy sprawdzić ciśnienie w przewodzie paliwowym i upewnić się, że w pobliżu zbiornika gazu nie ma prądu. Możesz również chcieć zrobić zdjęcie pompy i zapisać jej lokalizację. Będzie to pomocne później, gdy będziesz linkował zbiornik z nową.

Istnieje kilka wspólnych przyczyn awarii pompy paliwowej. Najczęstsze przyczyny to zardzewiałe i luźne złącza. Wysokiej jakości cyfrowy miernik wolt/ohm może pomóc w identyfikacji słabych połączeń elektrycznych i przetestować ciągłość. Zła pompa paliwowa może prowadzić do tego, że silnik będzie wyciekał gaz i powodował słabą wydajność.

Po określeniu dokładnej lokalizacji, następnym krokiem jest spuszczenie paliwa w zbiorniku. Niektóre pojazdy posiadają panel, który umożliwia dostęp do pompy paliwowej. Aby maksymalnie ułatwić montaż nowej pompy, możesz skorzystać z zestawu narzędzi, który zawiera części i instrukcje.

Dostępnych jest wiele różnych typów pomp paliwowych. Pompa mechaniczna jest łatwa do wymiany i można ją wykonać w ciągu kilku godzin. Wykorzystuje ona metalową dźwignię i gumową membranę. Koniec dźwigni jest podłączony do skrzyni korbowej silnika. Jeśli membrana ulegnie rozszczepieniu lub pęknięciu, paliwo będzie wyciekać do skrzyni korbowej.

Inną częstą przyczyną awarii pompy paliwowej jest korozja, gruz i wilgoć. Zanieczyszczenia te są wciągane przez pompę paliwową, co powoduje, że paliwo nie jest czyste ani bezpieczne do użytku. Cząstki te mogą być widoczne lub przypominać rdzę, a jeśli pozostaną wewnątrz pompy paliwowej, mogą spowodować uszkodzenie silnika.

Nowoczesne pojazdy mają zazwyczaj wtryskiwacz paliwa i elektryczne pompy paliwowe. Celem pompy paliwowej jest zwiększenie ciśnienia paliwa w przewodach paliwowych, popychając je do silnika. Wyższe ciśnienie benzyny pomaga również podnieść temperaturę wrzenia paliwa. Dzięki temu obniża się ryzyko pożaru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane