Jak zrobić zrzut ekranu z telefonu

Możesz zrobić zrzut ekranu z telefonu bez komputera, jeśli masz urządzenie z systemem Android. Musisz rootować swój telefon, aby to zrobić, ale ten proces przyznaje uprawnienia superużytkownika na urządzeniu. Następnie możesz wykonać kroki wymienione poniżej, aby zrobić zrzut ekranu. Po zakorzenieniu telefonu, można wykonać kroki wymienione poniżej, aby utworzyć zrzut ekranu z telefonu.

Na iPhone, po prostu przytrzymaj przycisk Home i naciśnij przyciski Volume Up i Volume Down. Powinieneś wtedy zobaczyć miniaturę zrzutu ekranu, który właśnie zrobiłeś. Możesz następnie kliknąć, aby go zapisać lub odrzucić. Jeśli chcesz zaznaczyć zrzut ekranu za pomocą Apple Pencil, przeciągnij palcem w górę od rogu ekranu. Nagrywanie ekranu na iPadzie działa tak samo jak na iPhonie. Aby rozpocząć proces nagrywania, otwórz Centrum sterowania i naciśnij szary przycisk nagrywania.

Następnie znajdź wykonany zrzut ekranu i zaznacz go. Możesz również wybrać opcję udostępnienia go za pomocą sieci mediów społecznościowych lub z kontaktami. Po zapisaniu zrzutu ekranu możesz go udostępnić innym, dotykając ikony „udostępnij” lub „strzałka w górę”. Ten zrzut ekranu zostanie zapisany w galerii zdjęć Twojego telefonu. Kiedy z nim skończysz, możesz wysłać go do znajomych lub przesłać do chmury.

Przewijanie zrzutu ekranu. Ta metoda jest najlepsza w przypadku długich rozmów lub wątków na Twitterze. Najnowsze wersje telefonów z systemem Android mają nową funkcję o nazwie Scroll Capture. Scrolling screenshot pozwala wykonać długi zrzut ekranu, co przydaje się, gdy czytasz długą rozmowę lub przeglądasz strony internetowe. Na Samsungu Galaxy S Pen można wykonać długi zrzut ekranu za pomocą rysika S Pen. W większości przypadków opcja ta jest dostępna tylko na urządzeniach z systemem Android.

Zrzuty ekranu to świetny sposób na przechwycenie tekstu w telefonie lub wysłanie go do działu IT. Prawie wszystkie systemy operacyjne smartfonów mają pewne wbudowane funkcje, które ułatwiają przechwytywanie ekranu. Niektóre pozwalają na przechwytywanie określonych sekcji ekranu, podczas gdy inne sprawiają, że cały ekran jest przewijany. W każdym razie kroki, aby zrobić zrzut ekranu, są podobne dla każdego modelu. Upewnij się tylko, że masz wystarczająco dużo energii w baterii, a następnie zacznij pstrykać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane