Jak zrobić zrzut ekranu na komputerze

Jeśli chcesz zrobić zrzut ekranu, powinieneś nauczyć się, jak to zrobić na komputerze. Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić zrzut ekranu na komputerze, istnieje kilka prostych sposobów, aby to osiągnąć. Pierwszym krokiem jest otwarcie programu, który umożliwia robienie zrzutów ekranu – Paint – i kliknięcie „Wklej”. Aby wkleić zrzut ekranu, naciśnij Ctrl+V, a obraz pojawi się w programie Windows Paint.

Po wykonaniu tego kroku możesz zapisać zrzut ekranu do schowka lub wkleić go do swojej aplikacji. Możesz również użyć klawiszy „Ctrl” i „V”, aby skopiować zrzut ekranu do schowka komputera. Następnie otwórz wybrany program do edycji obrazu. Możesz również skopiować określoną część ekranu, np. pasek narzędzi, przytrzymując klawisze „Shift” i „V” podczas klikania przycisku zrzutu ekranu.

Po wykonaniu zrzutu ekranu możesz go zapisać w programie Microsoft Paint, który jest zainstalowany w systemie Windows. Możesz go również wkleić do dowolnego innego programu obsługującego obrazy, takiego jak Microsoft Office czy Photoshop. Jeśli po zrobieniu zrzutu ekranu chcesz go edytować, możesz go wkleić do dokumentu lub procesora obrazu. Możesz również otworzyć program Microsoft Paint, wpisując mspaint w oknie dialogowym Uruchom.

Inną metodą jest otwarcie programu do przechwytywania zrzutów ekranu i kliknięcie przycisku „Print Screen”. Następnie można przeciągnąć mysz, aby wybrać okno. Po zakończeniu można kliknąć przycisk „Zapisz”. Po zapisaniu zrzutu ekranu możesz podzielić się nim ze swoimi przyjaciółmi i współpracownikami w mediach społecznościowych. I pamiętaj, że program działa z systemem Windows w wersji 7 i 8.

Pierwszą metodą jest wciśnięcie klawisza Fn, który odblokowuje górny rząd klawiszy. Następnie można skorzystać z kombinacji Alt+Spacebar, aby zapisać zrzut ekranu bieżącego okna. Skrót ten jest odpowiednikiem wciśnięcia Alt+Print Screen w Macu i działa również w Windowsie. Wykonując zrzut ekranu, użyj edytora zrzutów ekranu – takiego, który pozwala na dodawanie strzałek i zasłanianie ekranu.

Po wykonaniu powyższych czynności możesz wkleić swój zrzut ekranu do dowolnego programu. Możesz również użyć skrótu klawiaturowego Ctrl+V, aby wkleić zrzut ekranu. Zrzut ekranu zostanie zapisany do schowka, więc możesz go łatwo wyświetlić w programach do edycji obrazów lub wkleić w Wordzie lub innej aplikacji. Następnie zapisz swój zrzut ekranu jako plik graficzny lub Screen Shot. W ten sposób już nigdy go nie stracisz.

Drugą metodą jest użycie klawisza Print Screen, który przechwyci cały ekran oraz pasek narzędzi i zakładek. Ta metoda spowoduje powstanie zrzutu ekranu o niespójnym rozmiarze, ale jest to najszybszy sposób wykonania zrzutu ekranu. Po przechwyceniu ekranu można go przyciąć i zmienić jego rozmiar w razie potrzeby, używając klawiszy Ctrl + V. Korzystając z programu Microsoft Paint, można go następnie zapisać jako plik graficzny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane