Jak zrobić zrzut ekranu w telefonie Samsung

Chcesz wiedzieć, jak zrobić zrzut ekranu w telefonie Samsung? Samsung ułatwił przechwytywanie określonych obszarów ekranu za pomocą panelu „Smart Select”. Możesz również przypiąć część obrazu do ekranu. Aby uzyskać dostęp do tego panelu, przejdź do Ustawienia > Wyświetlacz > Ekran krawędziowy i przesuń palcem w górę od prawej strony wyświetlacza. Następnie wybierz metodę zrzutu ekranu i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Aby zrobić zrzut ekranu na swoim Samsungu Galaxy S7, musisz najpierw zlokalizować zawartość, którą chcesz przechwycić. Następnie stuknij ikonę menu poleceń Air, a następnie wybierz „Screen Write”. Aby zapisać swój zrzut ekranu, stuknij „Zapisz”, aby go zapisać. Zauważ, że Samsung Galaxy Note 8 obsługuje funkcję Scroll Capture, co oznacza, że możesz wykonać pojedynczy, duży zrzut ekranu. Scroll Capture pomoże Ci uporządkować zrzuty ekranu.

Jeśli używasz starszego modelu Samsunga, przyciski Power i Volume Down będą prawdopodobnie po lewej stronie ekranu. Jednoczesne naciśnięcie obu przycisków uruchomi akcję długiego naciskania. Gdy już to nastąpi, stuknij w przycisk Home. Spowoduje to wyświetlenie paska narzędzi do edycji zrzutów ekranu. Po wybraniu zrzutu ekranu musisz stuknąć „Zapisz” lub „Zapisz jako”, aby zapisać zrzut ekranu w telefonie Samsung.

Po przechwyceniu ekranu, który chcesz zapisać, możesz go edytować i udostępnić. Gdy skończysz, zapisz go w galerii telefonu. Aby udostępnić go innym osobom, musisz zapisać go gdzieś w bezpiecznym i dostępnym miejscu. Aby to zrobić, otwórz Samsung Gallery z szuflady aplikacji startowej i stuknij opcję „Udostępnij”. Możesz również użyć rysika S Pen, aby wykonać długi zrzut ekranu.

Po zapisaniu zrzutu ekranu otrzymasz pasek narzędzi z dodatkowymi opcjami. Możesz też wybrać opcję przechwytywania go na dwa różne sposoby. Po pierwsze, możesz użyć przycisków Power i Home, i przytrzymać je przez około pół sekundy. Ponadto możesz wykonać zrzuty ekranu za pomocą gestów telefonu, przeciągając palcem w lewo i w prawo. Następnie możesz zapisać go w galerii lub użyć gestów.

Po uchwyceniu żądanego obszaru będziesz chciał zapisać go w galerii urządzenia. Gdy zrzut ekranu zostanie zapisany w galerii, możesz go edytować lub udostępnić na Facebooku lub Twitterze. Ten proces działa na większości urządzeń Samsung, ale starsze modele mogą wymagać nieco więcej wysiłku. Ta metoda jest również najlepszym sposobem na przechwycenie zrzutu ekranu aplikacji. Jeśli nie chcesz zapisać go w telefonie, możesz użyć skrótu.

Następnie będziesz musiał znaleźć sposób na przechwycenie ekranu. Telefony Samsunga mają funkcję przechwytywania ekranu już od lat. Google rozpoczął zwijanie możliwości natywnie na Androida 12 i inne urządzenia również. Korzystanie z niej jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Zrzut ekranu zapisze się w aplikacji Zdjęcia. Możesz też przechwycić wideo, aby nagrać akcję. Tak więc, następnym razem, gdy utkniesz na stronie internetowej, pamiętaj, aby wykonać zrzut ekranu i podzielić się nim z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane