Jak zrobić stopnie Celsjusza na klawiaturze

Jak zrobić stopnie Celsjusza na klawiaturze

Jeśli chcesz wpisać stopnie w Celsjuszu, ale nie masz klawiatury z odpowiednim symbolem, możesz skorzystać z kodów alt. Kody te są używane dla znaków specjalnych, które nie występują na większości klawiatur. Są one przydatne, gdy trzeba szybko wpisać symbol. Najpierw należy wybrać odpowiednie miejsce na klawiaturze. Następnie należy przytrzymać jeden z klawiszy alt. Po wpisaniu kodu pojawi się symbol.

Symbol stopnia znajduje się w kategorii Symbole. W tej kategorii należy kliknąć na przycisk Więcej symboli. W polu kodu znaku wpisz 2103. Pojawi się symbol stopnia Celsjusza. Po wybraniu symbolu kliknij przycisk Insert i jesteś gotowy do wstawienia go do swojego tekstu.

Symbol stopnia możesz również wpisać w Wordzie za pomocą skrótu klawiaturowego. Jeśli używasz iPhone’a lub urządzenia z systemem Android, możesz użyć przycisku „123”, który wyświetla liczbę z linią pod nią. Możesz również użyć przycisku „#1” w lewym dolnym rogu klawiatury.

Użycie skrótu klawiaturowego dla stopni sprawi, że Twoje pisanie będzie szybsze i łatwiejsze. Jednakże, ta metoda będzie działać tylko wtedy, gdy Twoja klawiatura ma odpowiedni blok numeryczny. Podobnie może nie działać, jeśli używasz laptopa Mac. Musisz mieć również otwarty dokument, klienta poczty elektronicznej lub stronę internetową, zanim będziesz mógł użyć symbolu stopnia.

Możesz również użyć symbolu stopnia na klawiaturze, naciskając razem klawisze Alt + Number. Podczas wpisywania symbolu stopnia należy pamiętać o ustawieniu kursora w miejscu, w którym ma się on pojawić. Jeśli używasz laptopa z systemem Mac, możesz użyć skrótu klawiaturowego, wpisując degC, a następnie dużą literę F.

Jeśli używasz systemu Windows, istnieje skrót, który pomoże Ci wstawić symbol. Symbol stopnia na laptopach z systemem Windows jest dostępny poprzez przytrzymanie klawisza ALT i wpisanie 248 lub 0176. Zauważ, że NumLock powinien być włączony, abyś mógł wstawić symbol stopnia.

Inną łatwą metodą tworzenia stopni jest kopiowanie i wklejanie symbolu na dokumencie. Symbol stopnia można łatwo skopiować i wkleić do dokumentu, a nawet wykorzystać w obliczeniach z zakresu fizyki lub temperatury. Jeśli musisz często używać tego symbolu, możesz zachować jego kopię na klawiaturze i wklejać go, gdy tylko będziesz go potrzebować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane