Jak zrobić ścieżkę sensoryczną

Ten artykuł jest owocem współpracy naszej redakcji z portalem internetowym ciekawostki.com.pl

Ścieżki sensoryczne są świetnym sposobem na skupienie uwagi, rozładowanie stresu i promowanie ćwiczeń fizycznych. Można je zrobić ze wszystkiego, od kredy po folię, a nawet zestaw zabawowy. Można je również wykonać w domu, na patio, a nawet na parkingu! Zrób ścieżkę sensoryczną dla swojego dziecka i obserwuj jak jego wyobraźnia rośnie! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zrobić własną ścieżkę sensoryczną!

Jeśli nie możesz znaleźć krytego placu zabaw, możesz użyć korytarza. Może to być świetna przestrzeń do stworzenia ścieżki sensomotorycznej i jest to łatwe do zrobienia! Użyj taśmy malarskiej i kredy, aby stworzyć wielozmysłową sekcję i użyj antypoślizgowych mat, aby stworzyć cele do skakania i poruszania się. Możesz również dodać sekcje wielozmysłowe, takie jak kwadraty dywanu, lina lub polar. Możesz nawet pomalować go, aby stworzyć zewnętrzną ścieżkę sensoryczną.

Jest również ważne, aby pamiętać, że ścieżki sensoryczne mogą zwiększyć koncentrację dziecka i zwiększyć ich zdolność do regulowania emocji. Podczas gdy ścieżka sensoryczna może być używana w domu, sensoryczny plac zabaw może być również używany w szkole. Podczas gdy niektóre dzieci mogą nie docenić sprzętu sensorycznego, nadal mogą korzystać z zabawy z materiałami. Na przykład, Opportunity Early Childhood Education and Family Center używa zarówno naturalnych jak i syntetycznych materiałów. Używają gładkich skał, kolorowej taśmy klejącej, piasku i plastikowych koralików.

Jeśli nie możesz znaleźć zewnętrznego placu zabaw, nadal możesz zrobić ścieżkę sensoryczną, używając materiałów z odzysku i przedmiotów z recyklingu. Ścieżka sensoryczna może również zachęcać do kreatywności, promując jednocześnie poczucie eksploracji i wyobraźni. Dla większych grup możesz spróbować ścieżki sensorycznej „Tales From the Traveling Art Teacher”. Zawiera ona wiele elementów dotykowych i jest świetną opcją dla dużych grup. Korzyści płynące ze ścieżek sensorycznych są nie do przecenienia!

Jeśli szukasz materiałów do druku, możesz użyć dywanowych Mark-Its do stworzenia ścieżki sensorycznej. Te unikalne kształty to świetny sposób na stworzenie ścieżki sensorycznej. Możesz wybrać kolory, kształty i tekstury, aby dodać do swojej ścieżki sensorycznej. Są one trwałe i łatwe w użyciu. I są niedrogie. W rzeczywistości, można uzyskać dwa zestawy 10′ pasków i zrobić własne kawałki custom.

Dla taniego rozwiązania, rozważ zakup Sensory Trail Markers. Te tarcze na każdą pogodę są świetnym sposobem na tworzenie szlaków sensorycznych, ponieważ zawierają dziewięć różnych obrazów, które zwracają uwagę na różne bodźce sensoryczne. Markery są wielokrotnego użytku i mają dołączone wskazówki. Możesz również kupić znaczniki szlaków sensorycznych, aby utrzymać piękny i zachęcający wygląd Twojego szlaku. To świetny sposób, aby zainteresować odwiedzających Twoją ścieżkę sensoryczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane