Jak zrobić pług śnieżny – 3 podstawowe kroki do zrobienia pługa śnieżnego

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić pług śnieżny, to trafiłeś we właściwe miejsce. Dzięki tym instrukcjom możesz wykonać pług o dowolnej wielkości za rozsądną cenę. A ponieważ większość części pługa śnieżnego jest dostępna w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego, możesz zrobić go sam. Oto kilka podstawowych kroków, aby zacząć:

Pierwszy, trzeba będzie wyciąć i gwintować pasma kabla. Będą to wałki prowadzące dla ostrza pługu śnieżnego. Te wały pomogą Ci uzyskać najlepszy wynik, zmniejszając ryzyko uszkodzenia kabla. Upewnij się, że używasz wysokiej jakości kabla nylonowego i nie polegaj na taśmie duct tape lub innych materiałach, które mogą nie wytrzymać długo.

Pług śnieżny 330 jest wykonany ze sprężystych wydłużonych członów, które są przymocowane do aparatu montażowego 314 za pomocą sprężyn. Aparat montażowy może mieć dowolną możliwą konfigurację, przy czym sprężyny lub gumki są odpowiednim zamiennikiem. Członki wydłużone mogą być również przymocowane do ramy montażowej. Gdy ostrze 330 znajdzie się w orientacji roboczej, człon napinający 391 wywiera na ostrze nacisk w dół.

Ostrze pługu 30′ jest preferowanym wyborem ostrza ze względu na jego niewielką masę. Ostrze to pozwala na łatwe podnoszenie i opuszczanie z jego orientacji roboczej. Rama montażowa 309 pozwala na przemieszczanie lemiesza z pozycji roboczej do jego pozycji nie roboczej. Ma również możliwość ustawienia go do pracy w tranzycie. Jeśli wykonasz pług śnieżny przy użyciu tej techniki, koniecznie sprawdź kroki na poniższym filmie.

Podłużny człon 391 może być wykonany z linki amortyzującej lub innego sprężystego podłużnego członu. Sznur wstrząsowy może być jednym z kilku różnych rodzajów materiałów wydłużonych. Sznur wstrząsowy jest szczególnie przydatną opcją, ponieważ jego średnica wynosi około jednej ósmej cala. Inne wydłużone materiały, takie jak piasek, żwir i inne metale, mogą być używane do tworzenia pługu śnieżnego.

Pługi śnieżne z poprzedniej sztuki są ciężkie, trudne do manewrowania i kłopotliwe. Rozrywają również ziemię, gdy są używane na otwartym terenie. I są nieestetyczne, zwłaszcza jeśli pług jest przymocowany do pojazdu przez wiele miesięcy w czasie. Może być również trudny w transporcie i przechowywaniu ze względu na wiele punktów mocowania. I trudno jest wprowadzić na rynek pług śnieżny o konstrukcji z okresu wcześniejszej sztuki.

Zamienny lemiesz pługu śnieżnego 30′ ma dwa uchwyty do podnoszenia 340 umieszczone na przeciwległych końcach płyty formy 332. Uchwyty te są zakotwiczone w górnym kanale mocującym 301. Zespoły aparatów oporowych 337 składają się z członu retencyjnego przyspawanego do płyty retencyjnej 339. Człon retencyjny jest przymocowany do płyty formy za pomocą wielu gwintowanych śrub 303 i wzajemnie gwintowanych nakrętek 304.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane