Jak zrobić pług śnieżny

Jeśli masz pojazd sterowany radiem, możesz zrobić własny pług śnieżny, postępując zgodnie z krokami podanymi w tym artykule. Pługi śnieżne są niezbędne podczas opadów śniegu, ponieważ w przeciwnym razie pojazdy mogą utknąć w śniegu. Pług śnieżny domowej roboty to dobry sposób na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Pług śnieżny domowej roboty jest prosty w budowie i może być używany zarówno na pojazdach sterowanych radiowo, jak i na prawdziwych. Jednak może nie być w stanie używać go do ciężkich zastosowań, ale jest przydatny dla mniejszych obszarów.

Jeśli chcesz zrobić własny pług śnieżny, możesz wybrać z wielu różnych wzorów dostępnych na rynku. Istnieją pługi śnieżne obrotowe, pługi ślimakowe, a nawet przystawki do odśnieżarek. Do najbardziej popularnych należą pługi śnieżne MTD. Model MTD-M 61 jest idealny do szerokich, płaskich powierzchni, natomiast ME-66 jest zorientowany na poważne lodowe zaspy.

Wiele firm na całym świecie produkuje pługi śnieżne. Niektóre są dostosowane do różnych pojazdów, a wiele z nich posiada technologię, taką jak kamery na podczerwień i odbiorniki Global Positioning System. Duże, niestandardowe pługi śnieżne są powszechnie spotykane na głównych lotniskach w całej Ameryce Północnej. Te duże pługi mają ponadwymiarowe lemiesze i obrotową miotłę. Niektóre mają nawet dmuchawy z tyłu pługa. Mniejsze wersje są używane do chodników.

Podstawowa konstrukcja domowej roboty dmuchawy śnieżnej może być wykonana ze starego cylindra gazowego. Cylinder będzie ciałem dmuchawy śnieżnej, a jego przednia część zostanie usunięta. Następnie na wale zostanie zamontowana mała rura, która podaje masę do ślimaka. Wał ten ma grubość co najmniej 5 cm. Wał będzie miał kształt narty, a uchwytem będą dwie przyspawane wygięte blachy w kształcie litery U.

Inna świetna łopata do śniegu, którą możesz zrobić sam, jest z cienkiej blachy stalowej. Powinien mierzyć 900x250x500mm, i powinien być przymocowany do rumpla mocy za pomocą śrub i nakrętek. Prawie wszystkie marki power tiller są kompatybilne z tym pługiem śnieżnym. Jest łatwy do wykonania i będzie służył przez lata! Możesz również stworzyć inne rodzaje pługów śnieżnych do różnych celów, w tym użyć ich do kosiarek.

Inna dmuchawa do śniegu wykorzystuje ślimak. To urządzenie miele śnieg i ciska go do maszyny do usuwania go. Jest ono wykonane z metalu i posiada ślimak z przodu maszyny. Ślimak jest zazwyczaj metalowy i wygląda jak gwint śrubowy lub wiertło. Ślimak obraca się wokół osi i wyrzuca śnieg. Po tym, jak świder zmieli śnieg, ostrze przesuwa się do dmuchawy śnieżnej.

Aby zbudować miotacz śniegu, będziesz potrzebował ciągnika. Zacznij od usunięcia stopki i stopnia z rumpla energetycznego. Następnie musisz usunąć oś z podnóżka. Po usunięciu podnóżka, przymocuj odśnieżarkę do jednoosiowego traktora. Po zabezpieczeniu ciągnika należy wsunąć odśnieżarkę do zaczepu. Następnie umieść śrubę z tuleją dystansową w szczelinie na ramie ciągnika. Po tym zamocuj dwie śruby na korpusie odśnieżarki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane