Jak zrobić ślimaka z blachy

Jednym z pierwszych kroków w tworzeniu ślimaka jest rozpoczęcie od uformowania końca węża tak, aby przypominał spiralę. Następnie zaciśnij dwa końce węża razem i uformuj je tak, aby powstały antenki. Uformuj ciało ślimaka tak, aby zakrzywiało się do góry, a następnie spłaszcz je na środku. Gdy ślimak jest już spłaszczony, możesz go wyeksponować w ogrodzie lub w roślinach wewnętrznych.

Po wycięciu skorupy uczniowie mogą „stać się” ślimakiem, przyczepiając kolorowe, literowe lub magnetyczne koraliki. Powinien być wystarczająco wytrzymały, aby wytrzymać ciężar ślimaka i być łatwo przenoszony. Następnie mogą użyć żądła ślimaka, aby wprawić muszlę w ruch. Kiedy są zadowoleni z projektu, mogą spróbować przebić skorupę igłą i nitką, aby zrobić głowę i ciało ślimaka.

Ślimaki to prawdziwe żywe stworzenia, które dostosowują się do swojego otoczenia. Ponieważ są żywymi istotami, mają tendencję do pozytywnej reakcji na czynniki środowiskowe, które odzwierciedlają ich naturalne środowisko. Mają również tendencję do wycofywania się do swoich muszli, gdy pogoda jest gorąca, zimna lub sucha. To ćwiczenie może pomóc uczniom lepiej zrozumieć, jak żywe istoty reagują na te warunki. Aby uzyskać najlepsze wyniki, najlepiej jest użyć materiałów, które mają działanie przyjazne dla środowiska.

Ślimaki są aktywne w nocy i mają tendencję do życia w chłodnym, wilgotnym środowisku. Dostają swoją wodę z rosy i innych wilgotnych pokarmów. Aby uzyskać najlepsze wyniki, upewnij się, że używasz pokrywy, która ma zatrzask. Jeśli nie, ślimaki będą się wydostawać. Można też obciążyć pokrywę ciężkimi przedmiotami. To zapobiegnie ucieczce Twojego ślimaka.

Dla ciała ślimaka, powinieneś podążać za anatomią prawdziwego ślimaka. Następnie stwórz model ślimaka stożkowego, łącznie ze strukturami żywieniowymi. Model powinien pokazywać zdolność ślimaka stożkowego do atakowania swojej ofiary. Powinien również pokazywać, jak zabija swoją ofiarę. Struktury żywieniowe powinny być również funkcjonalne i mogą być wykonane z dowolnego materiału.

Aby zrobić pułapkę na ślimaki, która jest odporna na ślimaki, możesz użyć farby Schnexagon. Umieść ją wokół obudowy grządki, aby przyciągnąć ślimaki i uwięzić je. Najlepszym miejscem do tego jest miejsce pod niewielkim nawisem. Farba straci swój efekt po okresach deszczowych, dlatego pamiętaj o zabezpieczeniu pułapek przed żywiołem. Aby przymocować obrożę, użyj kanałów w kształcie litery U lub J, a nawet przymocuj plastikowe pręty w kształcie litery L do granic obudowy.

Ślimaki nie są wybrednymi zjadaczami i zjedzą większość rodzajów świeżego pokarmu. Niektóre rodzaje warzyw, jednak może wymagać trochę gotowania. Należy pamiętać, aby pozwolić na całkowite ostudzenie pokarmu przed podaniem go ślimakowi. Pamiętaj, że ślimaki nie są wybredne i umrą, jeśli podasz im pokarmy bogate w skrobię i słone produkty. Należy również pamiętać, że ślimaki nie przetrwają bez dostępu do wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane