Jak zrobić pociąg z kartonu

Jak zrobić pociąg z kartonu

Jeśli Twoje dziecko uwielbia pociągi, to z pewnością spodoba mu się rękodzieło w postaci pociągu z kartonu. To może być wykonane z różnych pojemników używanych, w tym plastikowe rurki, rolki papieru i pudełka. Jeśli Twoje dziecko ma już ulubione zabawki, możesz je również ponownie wykorzystać, wycinając i sklejając na gorąco.

Aby stworzyć pociąg z kartonu, musisz najpierw wyciąć i skleić pudełka. Pomaluj pudełka na biało lub pokoloruj je na czarno. Po wyschnięciu wytnij pudełka tak, aby ich otwarte końce były skierowane do siebie. Silnikiem twojego pociągu będzie silnik, który wyjdzie z tych sklejonych pudełek.

Możesz również dodać szczegóły do swojego pociągu, malując go. Możesz również zrobić silnik pociągu, wycinając rurkę z kartonu i przyklejając ją do pierwszego wagonu pociągu. Następnie dodaj koła z kapsli od butelek, aby uzyskać trakcję. Możesz również sprawić, że lokomotywa będzie wyglądać realistycznie, dodając komin i ładunek. Możesz nawet przeciągnąć pociąg po podłodze.

Po złożeniu wszystkich elementów możesz zacząć dekorować pociąg. Możesz użyć różnych rodzajów farb, aby go ozdobić. Możesz również dodać okno lub dwa. Możesz nawet pomalować przód i tył pociągu. Najlepiej wybrać kolor, który odpowiada preferencjom dziecka.

Innym sposobem na wykonanie pociągu z kartonu jest użycie dużego pudełka po butach. Pudełka po butach mają idealny rozmiar dla pociągu i można je również znaleźć wokół domu. Aby zrobić pociąg, użyj dwóch pudełek, które były używane do pakowania. Następnie dodaj linę, aby go pociągnąć. Możesz również dodać srebrne papierowe talerze, aby koła wyglądały na błyszczące.

Do wykonania wagonów pasażerskich można również użyć resztek pudełek. Można je przeciąć wzdłuż jednego zagięcia, aby wyglądały schludnie i gładko. Po wycięciu pudełek, możesz dodać koła. Aby dodać więcej szczegółów do kół, możesz użyć resztek pudełek lub skleić je ze sobą. Jeśli chcesz, możesz nawet pomalować lub udekorować wagony pociągu, aby dostosować je do swoich preferencji.

Możesz również stworzyć pociąg z kartonu z pomocą swojego dziecka. Wystarczy pomalować kartony na jasny czerwony kolor i dodać białe papierowe talerze jako koła. Możesz również użyć kilku kawałków kartonu do przechowywania zabawek i innych przedmiotów. Innym sposobem na wykorzystanie tych pudełek jest zrobienie kostiumu Thomas the Tank Engine. Jest to świetny kostium dla maluchów i może być zawieszony na ramionach dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane