Jak zrobić drewniany stół na patio

Jak zrobić drewniany stół na patio

Jeśli planujesz budowę drewnianego stołu tarasowego, musisz wiedzieć, jak zbudować jego ramę i listwy. Aby zbudować mocny stół, będziesz musiał użyć tarcicy 1×4. Będziesz musiał również użyć wodoodpornego kleju i otworów kieszeniowych. Następnie możesz dodać blat i nogi, wykonując te proste kroki.

Do tego zadania możesz użyć piły tarczowej, która pomoże Ci zaznaczyć dokładne cięcia. Dobrym pomysłem jest również wywiercenie otworów kieszeniowych w narożnikach, aby zapobiec rozszczepieniu drewna i usztywnić konstrukcję. Ta metoda ułatwia również przesuwanie narożników.

Innym sposobem na zbudowanie drewnianego stolika na patio jest ponowne wykorzystanie drewna z palet. Materiał ten jest dostępny wstępnie postarzony i zniekształcony, więc będzie dobrze komponował się z otaczającymi liśćmi i drzewami. Nogi w kształcie klepsydry, które są wykonane z drewna złomu 2x4s, będą wspierać blat z desek paletowych, dodając jednocześnie unikalny wygląd do struktury.

Po zbudowaniu ramy stołu, możesz zamontować nogi i dodać ławki. Teraz możesz dodać elementy dekoracyjne i parasol. Gotowy projekt będzie idealny do siedzenia na zewnątrz. Pozwoli Ci również zaoszczędzić sporo pieniędzy na nowym stole na patio, ponieważ stół będzie służył jako miejsce na napoje i przekąski.

Meble na zewnątrz są bardzo łatwe do wykonania przy użyciu impregnowanej ciśnieniowo tarcicy i cedru. Materiały te nie będą gnić pod wpływem deszczu i mogą być pomalowane na jasny kolor. Możesz zrobić stół wystarczająco duży, aby pomieścić swoją rozszerzoną rodzinę, lub mały stolik końcowy na drinka i jedzenie. Bez względu na to, jaki jest Twój poziom umiejętności stolarskich, możesz zbudować drewniany stół na patio.

Po wykonaniu wszystkich kroków do zbudowania rustykalnego stołu jadalnego na zewnątrz, możesz go udekorować mini doniczkami i przedmiotami dekoracyjnymi. Jeśli jesteś początkujący, możesz również użyć tego projektu, aby poprawić swoje umiejętności i nauczyć się budować inne meble na zewnątrz. Jeśli szukasz prostego stołu jadalnego na zewnątrz, który jest niedrogi, ten projekt DIY pomoże Ci zbudować go samodzielnie.

Te plany stołów DIY na zewnątrz pomogą Ci zbudować stół w oparciu o rozmiar i przestrzeń Twojej przestrzeni. Poza tym, budowanie stołu od podstaw może zaoszczędzić dużo pieniędzy i zwiększyć swoje umiejętności w tym samym czasie. Możesz nawet sprzedać swój gotowy stół, jeśli chciałbyś zarobić dodatkowe pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane