Jak sprawić, by podłoga w garażu znów wyglądała jak nowa

Jak sprawić, by podłoga w garażu znów wyglądała jak nowa

Przed podjęciem zadania odnowienia podłogi garażu, istnieje kilka wskazówek, które należy przestrzegać, aby zapewnić osiągnięcie najlepszych wyników.

„Zacznij od usunięcia wszelkich luźnych zanieczyszczeń i gruzu. Użyj miotły do czyszczenia podłogi, prowadnic drzwi garażowych i ścian. Jeśli znajdziesz jakieś miejsca, które pozostają uparte, można spróbować gąbki pełnej koncentracji odtłuszczacz nad nimi, aby usunąć wszelkie osadzone oleju lub smaru. Jeśli to nie zadziała, można również użyć suchego żwirku dla kotów z gliny. Po zastosowaniu odtłuszczacza należy pozostawić podłogę do wyschnięcia na noc, zanim zacznie się na niej stawiać kroki lub dalej pracować” – pisze Magazyn Remont

Gdy podłoga jest już sucha, zastosuj wodoodporne pokrycie, aby nie wchłaniała wody. Ważne jest, aby wybrać wodoodporne pokrycie, ponieważ prawidłowo zainstalowana podłoga garażu może chronić swoje najcenniejsze przedmioty. Podczas gdy beton może być twardy, to nadal jest podatny na wodę, która może uszkodzić cenne rzeczy. Najczęstszym miejscem dla wody do penetracji podłogi jest połączenie ściany podłogi.

Elastyczne płytki z tworzywa sztucznego to kolejna opcja. Te płytki są łatwe do zainstalowania i występują w różnych rozmiarach. Są one dostępne w rozmiarach 12×12-in i 18×18-in. Podczas instalacji płytek, upewnij się, że są one zainstalowane na poziomie i mają wystarczająco dużo miejsca na rozszerzenie, aby uniknąć pęknięć. Oprócz łatwości instalacji, płytki zatrzaskowe sprawiają, że podłoga jest bardziej stabilna i wygodna do chodzenia. Poza tym można je łączyć w wiele różnych wzorów i obramowań.

Próbując naprawić podłogę w garażu, należy koniecznie dokładnie oczyścić powierzchnię. Podłoga powinna być oczyszczona z brudu i zanieczyszczeń przed nałożeniem powłoki epoksydowej. Jeśli beton jest uszkodzony, może trzeba zrobić kilka napraw przed można zastosować powłokę. Następnie można pomalować podłogę farbą z domieszką epoksydową.

Pierwszym krokiem do naprawy podłogi garażu jest identyfikacja źródła problemu. Gąbczasta podłoga garażu może być sprawcą Twojego problemu. Może to być coś tak prostego jak kondensacja, ale jeśli nie jesteś pewien, możesz również rozwiązać problem modyfikując atmosferę wnętrza garażu. Alternatywnie, można zainwestować w płytki podłogowe interlocking, winylu lub kamienia natury, aby stworzyć mniej wilgotną atmosferę i bardziej suchej podłogi garażu.

Inną metodą poprawy podłogi garażu jest dodanie trochę izolacji. To pomoże w utrzymaniu przestrzeni cieplej w zimie i cieplej w lecie. Można również zainstalować powłoki podłogi garażu jak farba epoksydowa lub plamy betonu. Ponadto, można również użyć snap-together płytek lub mat podłogowych.

Decydując się na materiał podłogi garażu, powinieneś również pomyśleć o porach roku w swojej okolicy. Na przykład roztopiony śnieg i sól drogowa mogą uszkodzić farbę na płycie betonowej. Poza tym, materiały te są również podatne na plamy. Powłoki są najtańszą i najprostszą metodą, ale należy wziąć pod uwagę czas i pracochłonny proces przygotowania podłogi do malowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane