Jak zrobić płaski dach na garażu

Jak zrobić płaski dach na garażu

Jeśli planujesz przekształcić garaż w przestrzeń mieszkalną, musisz najpierw uzyskać zgodę od wydziału budownictwa. Sprawdzą oni strukturę garażu i czy jest ona zgodna z odpowiednimi przepisami. Ponadto sprawdzą również elektrykę i efektywność energetyczną konstrukcji. Po uzyskaniu zgody, musisz zdecydować o przeznaczeniu garażu. Na przykład, możesz dodać pokład na szczycie garażu lub możesz dodać schody, aby dostać się do garażu.

Pierwszym krokiem w tworzeniu płaskiego dachu dla garażu jest określenie nachylenia dachu. Można to osiągnąć poprzez określenie rozstawu belek, które są odpowiednie dla konstrukcji. Należy upewnić się, że każda belka jest oddalona od siebie o co najmniej osiem cali, ponieważ pomoże to uniknąć szczelin i przecieków. Następnie należy przymocować belki do ścian, upewniając się, że są one mocno przybite do ścian. Można to zrobić za pomocą opasek ściennych lub używając szybkich gwoździ.

Budowa płaskiego dachu garażu jest znacznie łatwiejsza niż budowa dachu spadzistego. Należy jednak pamiętać o użyciu dwóch drabin i pomocnika podczas wykonywania tej pracy. Potrzebne będą również dwa zestawy ramion do podnoszenia drewna na miejsce. Potrzebna będzie taka sama ilość drewna jak w przypadku dachu spadzistego. Dach nie powinien być całkowicie płaski; powinien mieć lekkie wzniesienie, aby woda nie gromadziła się. Przyrost o 1/8 cala jest zazwyczaj wystarczający dla dachu płaskiego.

Jeśli nie jesteś pewny swoich umiejętności, możesz zwrócić się o pomoc do profesjonalisty, który może zapewnić Ci wysokiej jakości, trwały płaski dach. Mogą oni nawet udzielić Ci gwarancji na 10 lat. Wymiana dachu płaskiego powinna być dobrze przemyślanym projektem.

Powinieneś również rozważyć koszt materiału. Niektóre z najbardziej opłacalnych opcji pokrycia dachowego to gonty asfaltowe, membrany asfaltowe lub jednowarstwowe pokrycia dachowe z membraną. Należy jednak pamiętać, że płaski dach może przeciekać. Jeśli przecieka, skontaktuj się z dekarzem, który pomoże Ci naprawić problem.

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić płaski dach na spadzistych garażach, możesz użyć obróbek blacharskich. Te listwy są zwykle wykonane z ołowiu, ale możesz również użyć listew GRP, jeśli chcesz uzyskać tańszą, tymczasową opcję. Należy jednak pamiętać, że obróbka blacharska może zawieść z powodu silnych wiatrów lub awarii tynku. W takim przypadku woda wlecze się za kołnierzem i może uszkodzić drewno na dachu.

Należy również rozważyć zastosowanie paneli słonecznych. Mogą one zasilać niezliczone domy w USA, a działają najlepiej, gdy są umieszczone pod kątem 30 stopni. Będziesz musiał podpierać swoje panele, aby upewnić się, że są one ustawione pod odpowiednim kątem. Należy również upewnić się, że są one rozmieszczone w dużej odległości od siebie, aby nie zacieniały się wzajemnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane