Układanie płyty betonowej

Układanie płyty betonowej

Pierwszym krokiem w układaniu płyty betonowej jest przygotowanie obszaru, na którym będzie ona umieszczona. Upewnij się, aby oczyścić obszar i zaznaczyć narożniki. Następnie wbijamy paliki do narożników. Użyj sznurka, aby związać każdy pal razem. Przyciąć wszelkie trawy, które rozciągają się na sześć cali poza wyznaczonym obszarze. Następnie opróżnij uniwersalny żwir do obszaru, w którym planujesz ułożyć płytę. Gdy żwir jest już równy, użyj ubijaka, aby go spłaszczyć. Następnie zaznacz cztery trzy-stopowe kawałki dwóch-by-fours, które będą służyć jako fundament dla płyty. Gdy masz te kawałki, pokryć wnętrze form z oleju roślinnego lub betonowego środka uwalniającego formy.

Podczas wylewania betonu, pamiętaj, aby uważać na miękkie obszary. Możesz sprawić, że beton będzie twardszy poprzez zastosowanie wody. Upewnij się, że po odciśnięciu kciuka na powierzchni usuniesz nadmiar wody. Jeśli nadal jest miękki beton, można użyć narzędzia krawędziowego, aby wygładzić powierzchnię. Korzystanie z edger będzie produkować zaokrąglone krawędzie na obwodzie płyty, która pomoże zapobiec odpryskiwania i wykruszania. Krawędziarki należy używać dopiero po spłynięciu wody i przed usunięciem form. Ważne jest również, aby wyczyścić obrzynarkę natychmiast po użyciu.

Po utwardzeniu betonu nadszedł czas na wykończenie płyty. Możesz użyć kielni elektrycznej do mniejszych powierzchni lub kielni ręcznej, jeśli powierzchnia jest większa. Oba narzędzia są łatwe w użyciu, ale szkolenie jest niezbędne, aby zapobiec obrażeniom. Upewnij się, że pozostawiasz na powierzchni płyty ślad o głębokości od 1/8″ do pół cala. Płyta, która przejdzie ten test będzie twarda i nie będzie się kleić do butów operatorów.

Betonowa płyta trwa dłużej, jeśli jest umieszczona na solidnej, dobrze odwodnionej glebie. Jeśli obszar jest piaszczysty, można po prostu zeskrobać gleby i umieścić żwiru wypełnienie pod nim. Jednakże, jeśli ziemia jest skalista lub gliniasta, musisz usunąć co najmniej sześć do ośmiu cali gleby. Alternatywnie, można wynająć profesjonalny landscaper do poziomu lub stopnia ziemi przed wlaniem betonu. Gdy płyta jest ustawiona, można dodać atrakcyjny krajobraz, jak pokład lub pergola.

Gdy płyta jest gotowa, należy wyrównać teren i zaznaczyć narożniki. Upewnij się, że zaznaczyłeś zbocza i boki ziemi, aby płyta nie przesunęła się. Jeśli musisz zbudować płytę na pochyłej stronie, musisz przenieść tony brudu, aby spłaszczyć obszar. W takim przypadku można zrobić niski murek oporowy i zalać go betonem.

Następnie można dodać zbrojenie do płyty betonowej. Stalowe zbrojenie jest doskonałym pomysłem, ponieważ pomaga zapobiegać zmianom temperatury od pękania betonu. Może to być również wymagane przez rozporządzenie budowlane lub pozwolenia. Jednak ta opcja może nie być potrzebne dla mieszkalnych chodników, podłogi szopy, lub carports. Jeśli zdecydujesz się dodać zbrojenie stalowe, upewnij się, że jest umieszczony w górnej trzeciej części płyty. W przeciwnym razie nie będzie ono chroniło przed skurczem i pęknięciami temperaturowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane