Jak zrobić kwadrat w Wordzie

Aby zrobić kwadrat w programie Word, można użyć różnych narzędzi wbudowanych w program. Kwadrat można utworzyć za pomocą narzędzi rysowania i kształtu. Najpierw kliknij miejsce, w którym chcesz, aby pojawił się kwadrat. Następnie kliknij kartę Wstawianie. Następnie kliknij przycisk Kształty i wybierz odpowiedni kształt dla strony. W oknie dialogowym Kształty wybierz kwadrat, a następnie dostosuj jego szerokość i wysokość.

Jeśli chcesz umieścić wewnątrz kwadratu pole, możesz usunąć tekst zastępczy, który znajduje się w polu i wpisać coś w polu tekstowym. Możesz też pozostawić je puste. Jeśli chcesz wstawić pudełko, przejdź na kartę Wstawianie. Wybierz przycisk Kształty na wstążce. Wybierz opcję prostokąt z sekcji Kształty podstawowe. Ustaw kursor na stronie i przeciągnij go, aby utworzyć pudełko. Aby wstawić pudełko, kliknij przycisk Clip Art na Wstążce i wpisz „box” w polu wyszukiwania. Kliknij „Go”, aby dodać pudełko.

Aby stworzyć kwadrat słowny, możesz wpisać do 250 słów. Następnie, w kolejnym kroku, będziesz potrzebował cztery razy więcej słów. Na przykład kwadrat dziewiątki wymaga ponad 60 000 9-literowych słów. Do tego będziesz potrzebował dużego słownika. Dla tych, będziesz potrzebować mniejszego słownika. Następnie możesz przetransponować wiersze i kolumny, aby utworzyć prawidłowy kwadrat.

Używając karty Symbole w programie Microsoft Word, możesz wstawić symbol pierwiastka kwadratowego. W tym celu należy kliknąć kartę Symbole i wybrać opcję Więcej symboli. Po wybraniu symbolu wpisz go tak jak zwykły tekst. Jeśli nie masz opcji Symbole, możesz również kliknąć zakładkę Symbole w menu Wstawianie. Następnie kliknij ikonę Kwadratowy pierwiastek i naciśnij Enter.

W programie Word możesz wpisać symbol pierwiastka kwadratowego, naciskając Alt+X. Gdy to zrobisz, czcionka zostanie zmieniona na odpowiednią i o odpowiednim wyglądzie. Następnie możesz wybrać czcionkę dla swojego symbolu. Na koniec możesz użyć niestandardowej czcionki do wyświetlenia liczby. Ikona Symbol we wstążce programu Word znajduje się w menu Symbole. Wybierz czcionkę, która wygląda jak symbol pierwiastka kwadratowego.

Inną opcją tworzenia kwadratu w programie Word jest wstawienie kształtu. Możesz wybrać kształt i zmienić jego obrys, kolor wypełnienia i styl. Możesz również wybrać efekty 3D. Możesz również zmienić rozmiar kształtu, przeciągając uchwyty rozmiaru na kształtach. Dzięki temu kształt będzie pasował do dokumentu. Łatwo jest zmienić proporcje kształtu. Następnie możesz go sformatować tak, jak chcesz.

Jeśli używasz programu Word 2013, możesz użyć narzędzia Kształty, aby stworzyć pożądany kształt. To narzędzie pozwala łączyć kształty, formatować je i dodawać adnotacje do prac graficznych. Aby utworzyć kształt, możesz nacisnąć polecenie Kształty w menu Format i wybrać żądany kształt. Kliknij, aby zastosować zmiany. Jeśli chcesz narysować idealnie prostą linię, możesz użyć narzędzia Freeform. Aby narysować kwadrat, użyj narzędzia Skalpel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane