Jak zrobić stożek z papieru

Jak zrobić stożek z papieru

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak zrobić stożek z papieru, oto co musisz zrobić. Po pierwsze, będziesz potrzebował papierowego szablonu. Można go kupić online lub wydrukować z lokalnego sklepu. Kiedy już go masz, musisz złożyć szablon tak, aby wyglądał jak stożek. Jeśli papier nie jest wystarczająco duży, trudno będzie go złożyć. Jeśli masz problemy ze złożeniem go, spróbuj uruchomić trochę taśmy od zewnątrz do wewnątrz stożka. Dzięki temu szczelina do składania będzie bardziej widoczna.

Następnie będziesz potrzebował bibuły lub innego materiału do przykrycia kształtu. Ważne jest, aby bibuła lub inny materiał zakrywał jak największą część łuku. Możesz użyć taśmy dwustronnej, aby zabezpieczyć bibułę. Pamiętaj, aby przymocować bibułę do obu stron przed środkiem.

Po wydrukowaniu szablonu lub zdobyciu szablonu papierowego stożka, możesz rozpocząć pracę nad swoim rękodziełem. Papierowy stożek jest łatwy do wykonania i może być używany do wielu rzemiosł. Możesz nawet zrobić z nich imprezowe czapki! Jest tak wiele możliwości! I są bardzo łatwe do ozdobienia!

Najpierw wydrukuj szablon na kawałku kartki. Kartka w rozmiarze Letter jest idealna do stworzenia stożka. Wytnij szablon na stożek o promieniu około 7,5 cala. Wybierz szablon z linią łukową lub ostrym kątem. Kąt prosty sprawi, że na końcu Twojego stożka powstanie punkt. Następnie zwiń papier tak, aby dotarł do punktu na jednym końcu.

Wysokość i podstawa twojego stożka będzie zależała od jego promienia. Większy promień oznacza wyższy stożek. Możesz również odrysować kontur stożka używając kompasu lub okrągłego przedmiotu. Użycie papierowego szablonu sprawi, że stożek będzie dokładniejszy i trwalszy.

Po wydrukowaniu szablonu możesz go wykorzystać do wykonania projektów rzemieślniczych i działań matematycznych. Możesz otworzyć go w czytniku PDF i wydrukować na kartce w formacie letter lub A4. Ten szablon ma promień 7,5 cala, więc można go również powiększyć w centrum kopiowania, aby zrobić większy stożek. Szablon jest idealny do stworzenia podstawowego stożkowego kapelusza, cukierkowego stożka lub wieży na szczycie kartonowego zamku.

Jeśli wolisz papierowy stożek o określonej wysokości, możesz również wyciąć papier w określony kształt. Chcesz, aby dolna połowa papieru była około dwa razy dłuższa od górnej. Następnie złóż dolną połowę koła na pół i wytnij wzdłuż zagięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane