Jak zrobić portfel

Jak zrobić portfel

Być może zadajesz sobie pytanie: „Jak zrobić portfel?”. Dobrą wiadomością jest to, że zrobienie portfela nie jest prawie tak trudne, jak może się wydawać. Portfele są noszone codziennie, więc muszą być trwałe. Nawet marki modowe budują portfele, aby wyglądały świetnie w sklepie, ale te kawałki mogą się łatwo strzępić i rozrywać. Dlatego należy rozważyć naukę, jak zrobić swój własny portfel.

Po zakończeniu podstawowej konstrukcji, ostatnim krokiem w procesie jest dodanie wykończenia. Zacznij od związania nici na części A i B, a następnie zszyj je w części C. Następnie będziesz musiał dodać kolor do części D, ale upewnij się, że robisz to warstwowo. Po zszyciu możesz użyć lutownicy, aby zapobiec rozplataniu się nici.

Najpierw musisz wykonać górną część kieszeni. Połóż ten element na otwartym portfelu, tak aby jedna strona była równo z zewnętrzną krawędzią. Druga strona kieszeni powinna wystawać ponad dolną krawędź portfela. Następnie należy przypiąć dolny kawałek po prawej stronie portfela, przypinając go na miejscu. Następnie należy przymocować zapięcie na guziki do portfela za pomocą 4-calowego kawałka wąskiej taśmy duct tape.

Następnie należy wyciąć wzór z kartki papieru. Możesz to zrobić za pomocą wzoru znalezionego w Internecie lub wymyślając własny wzór. Alternatywnie, możesz po prostu narysować prosty prostokąt na papierze, oznaczając każdy kawałek i wycinając go. Główny kawałek korpusu powinien mieć około 11 cali długości i siedem cali szerokości.

Skóra użyta do wykonania portfela powinna być garbowana roślinnie, ale można też użyć innych skór zwierzęcych. Grubość skóry jest ważna, ponieważ wpływa na wagę portfela. Lżejsza skóra będzie cieńsza i będzie miała smuklejszy wygląd. Możesz również użyć różnych skór do kieszeni.

Ostatnim krokiem jest zszycie zamknięcia. Proces ten jest prosty i wymaga dwóch igieł połączonych z jedną nitką. Upewnij się, że nitka jest po obu stronach, ponieważ zapobiegnie to utknięciu nitki w środku. Igła powinna być wprowadzona przez jedną dziurkę, a nić powinna być przepchnięta przez drugą. Powinieneś zostawić pętlę na końcu nici dla wyglądu.

Konstrukcja powinna być dobrze zaprojektowana i opływowa, aby zapewnić najlepszą funkcjonalność. Wymiary portfela powinny być odpowiednie, tak aby pomieścił wszystkie Twoje karty i gotówkę. Możesz kierować się projektem kolektora Ambrosa, jeśli planujesz wykonać portfel typu bifold. Ten typ portfela składa się z czterech kawałków skóry i posiada jedną przegrodę na banknoty oraz sześć przegródek na karty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane