Jak zrobić lalkę ze skarpetek

Istnieje kilka sposobów na zrobienie lalki ze skarpetek. Można też zrobić pomki, którymi mogą być guziki lub filcowe kółka. Skarpeta z twarzą może być świetnym sposobem na naukę robienia lalek. Po zrobieniu twarzy możesz dodać kilka akcesoriów, takich jak guziki lub filcowe kształty. Twoja skarpetkowa lalka może być klaunem, czarownicą lub kosmonautą.

Aby stworzyć usta, wytnij kawałek filcu, polaru lub kartki w owal. Możesz użyć czerwonego lub brązowego filcu. Najpierw wytnij owal z czerwonego filcu tak, aby zaokrąglony koniec wskazywał na otwór. Następnie wytnij mały kawałek brązowego filcu o wielkości Twojej dłoni. Wytnij małe kółko z filcu, aby zrobić uszy dla lalki. Powtórz czynność z pozostałą skarpetą.

Następnie wytnij z różowego filcu kształt na usta. Umieść kształt wewnątrz skarpety, chowając palec do środka, tak aby wyglądał jak paszcza rekina. Wytnij kawałek kartonu nieco mniejszy, aby zmieścił się wewnątrz ust, ale nie rozciągnął materiału skarpety. Gdy ustnik jest już na swoim miejscu, spłaszcz skarpetę i dodaj oczy i nos. Gdy skarpeta jest już spłaszczona, odetnij dodatkowy filc od krawędzi ustnika.

Po wyschnięciu skarpety przyklej na twarz filcowy nos i oczy. Gdy skarpeta wyschnie, możesz dodać głos i dodać inne ozdoby. Teraz skończyłeś robić lalkę ze skarpety, ciesz się! Lalki ze skarpetek to świetny prezent dla dzieci. I są tak bardzo zabawne! Jest tak wiele sposobów na zrobienie jednej! Możesz wypróbować je sam.

Po zakończeniu tworzenia lalki, dodaj akcesoria i wystaw przedstawienie lalkowe! Możesz zrobić te lalki skarpetki z grupą lub indywidualnie, lub możesz je wystawić, aby odgrywać swoje ulubione historie. Kiedy skończysz, możesz zadbać o lalki czyszcząc je punktowo wilgotną szmatką i Sharpiem. Jeśli Twoje dziecko ma zwierzęta, możesz chcieć uniknąć używania wiggly eyes, ponieważ mogą je uszkodzić.

Aby stworzyć lalkę rekina, będziesz potrzebował pary skarpet z częścią na pięcie i palcach. To jest usta lalki rekina, podczas gdy pięta będzie płetwą. Następnie wytnij część palcową skarpetki, aby zrobić usta rekina. Kiedy to zrobisz, będziesz mieć lalkę rekina, którą twoje dzieci pokochają. Skarpetkowe kukiełki to doskonała rozrywka na deszczowe dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane