Jak zrobić serwer z komputera

Kiedy mówimy o serwerach, zazwyczaj myślimy o tych komercyjnych. Jednak serwer domowy może być równie przydatny. Te małe komputery mogą być wykorzystywane do przesyłania strumieniowego, pobierania plików i tworzenia kopii zapasowych. Możesz również zbudować serwer, aby udostępniać pliki innym osobom. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak można to zrobić. Najpierw jednak przeanalizujmy, czego potrzebujemy. Jakie są składniki serwera? Po pierwsze, potrzebujemy systemu operacyjnego. Ten system będzie działał jako platforma dla Twojej aplikacji i zapewni dostęp do bazowych zasobów sprzętowych. Po drugie, zapewni niezbędne usługi zależności, których potrzebują klienci. I wreszcie system operacyjny jest odpowiedzialny za przypisanie serwerowi adresu IP w Internecie, który służy do łączenia się z innymi serwerami.

Następnie musimy zainstalować oprogramowanie serwerowe. Istnieje kilka popularnych serwerów, które umożliwiają wymianę plików za pomocą sieci WWW i FTP. Aplikacje te mogą być zainstalowane na lokalnej maszynie i pozwolą na serwowanie plików. Maszyny Windows w sieci domowej mogą być skonfigurowane do udostępniania folderu. Inną metodą jest wykorzystanie routera. Możesz zainstalować oprogramowanie serwera na maszynie Windows, a następnie skonfigurować ustawienia sieciowe tak, aby przekazywały ruch do nowego serwera.

Serwer może być również folderem współdzielonym. Możesz użyć folderu współdzielonego do udostępniania plików. System zarządzania zasobami nie jest systemem peer to peer, ale raczej ma jeden punkt kontroli i konsoliduje funkcjonalność. Na przykład może służyć jako serwer kopii zapasowych, serwer pobierania plików przez 24 godziny na dobę lub Pi-hole do ochrony sieci. Istnieje wiele sposobów na stworzenie serwera z komputera. Istnieje kilka rodzajów oprogramowania serwerowego, a to, jak go stworzyć, będzie ostatecznie zależało od Twoich potrzeb i umiejętności.

Przy tworzeniu serwera należy zainstalować na komputerze oprogramowanie serwera WWW. Oprogramowanie serwera WWW jest popularnym przykładem. Po zainstalowaniu oprogramowania możesz uczynić z komputera serwer, z którego będą korzystać inni. Jeśli budujesz serwer od podstaw, pamiętaj, że może to zająć nawet 72 godziny. Jeśli jednak twój budżet jest napięty, możesz rozważyć zakup gotowego serwera od sprzedawcy. Na standardowej wielkości serwer z Amazon wydasz około trzystu dolarów. Jest to o sześćdziesiąt procent mniej niż budowa własnego. I pamiętaj, że sprzedawcy zazwyczaj obsługują dużą liczbę klientów i mogą wynegocjować niższą cenę z producentami.

Następnie potrzebujesz procesora. Procesor jest mózgiem serwera, a kluczowe jest, abyś miał wystarczająco dużo pamięci RAM, aby obsłużyć wymagania swojej aplikacji. Ogólnie rzecz biorąc, jednostka Celeron jest tania, ale może obsługiwać lekkie projekty bez zarzutu. Alternatywnie możesz wybrać procesor Xeon. Pamiętaj jednak, że procesor potrzebuje dobrej płyty głównej do komunikacji z innymi częściami systemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane