Jak zrobić statek z kawałka papieru

Jak zrobić statek z kawałka papieru

Jednym z najłatwiejszych projektów origami do wykonania jest złożenie statku z kawałka cienkiego papieru. Należy użyć papieru, który jest lżejszy niż reszta projektu, najlepiej kawałka gazety. Lżejszy papier ułatwi proces składania i da w efekcie statek, który unosi się wyżej niż jego waga. Pomocne jest również posiadanie pewnego doświadczenia z origami przed wypróbowaniem tego projektu.

Zacznij od złożenia papieru wzdłuż żółtych linii, aby uformować dno i boki statku. Upewnij się, że nie ma żadnych szczelin ani rozdarć w papierze, bo inaczej woda będzie przeciekać do środka. Kiedy masz już podstawowy kształt statku, powinieneś skleić przód i tył.

Następnie złóż dolną połówkę papieru w trójkąt, wyrównując ją z górną. Złóż drugą połowę w przeciwnym kierunku. Gdy wierzchołek trójkąta jest już płaski, należy rozłożyć dół i wygładzić wszelkie zmarszczki. Gdy skończysz, powinieneś mieć statek, który może pływać i żeglować.

Aby wykończyć swój statek, powinieneś użyć kartonu w kontrastowym kolorze, aby uczynić go bardziej wytrzymałym. Możesz również użyć drewnianego kołka zamiast patyczka. Upewnij się, że wyciąłeś wystarczająco duży otwór na kołek. Następnie możesz wyciąć żagle. Po wycięciu wszystkich elementów, możesz je przykleić na statku za pomocą mocnego kleju. Jeśli nie masz pistoletu na gorący klej, możesz użyć taśmy maskującej, aby zabezpieczyć je na miejscu.

Możesz dostosować projekt statku, używając różnych kolorów i wzorów. Możesz również użyć kredek ołówkowych lub markerów do dekoracji statku. Możesz również użyć naklejek, aby udekorować łódź. A jeśli chcesz dodać więcej szczegółów, możesz użyć długopisu lub pióra do szkicowania.

Możesz również zrobić żagle z tkaniny. Możesz użyć gładkiej lub wzorzystej tkaniny. Możesz ją wyciąć w kształt trójkąta i przykleić do drewnianego kołka lub patyczka. Teraz masz statek piracki! Możesz nawet stworzyć statek piracki z papieru!

Gdy Twój statek jest już gotowy, możesz go przetestować umieszczając go w wodzie. Powinien unosić się na wodzie, ale powinieneś pozwolić mu w niej pozostać tylko przez krótki czas. Jeśli jest zbyt mokry, trudno będzie go utrzymać w pionie. Inną opcją jest zaimpregnowanie go taśmą.

Po wykonaniu pierwszego kroku, drugim jest złożenie papieru tak, aby otwarty koniec był skierowany do Ciebie. Następnie należy złożyć dolną krawędź do góry na środek. Następnie powinieneś złożyć dolny prostokąt do góry w kształt trójkąta. Dolna klapa trójkąta powinna pasować do dolnej klapy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane