Jeśli chcesz zrobić karmelowy popcorn, powinieneś wykonać poniższe kroki. Po pierwsze, powinieneś przygotować składniki. Należy je dobrze wymieszać. Następnie należy rozdzielić mieszankę na dwa płytkie naczynia do pieczenia. Następnie, należy równomiernie rozłożyć popcorn w naczyniach do pieczenia. Następnie należy upiec popcorn w niskim piekarniku przez około godzinę. W tym czasie należy cały czas mieszać karmelowy popcorn, aby się nie przypalił. Należy również raz lub dwa razy podrzucić popcorn, aby równomiernie się upiekł. Po zakończeniu pieczenia popcorn powinien ostygnąć i stwardnieć.
Gdy popcorn już się upiecze, należy dodać sos karmelowy. Sos karmelowy powinien mieć jasny odcień karmelu i być puszysty. Zdjąć go z ognia, gdy osiągnie pożądaną konsystencję. Następnie należy posypać popcorn płatkową solą morską. Na koniec trzeba wymieszać popcorn, aby całkowicie pokryć go sosem karmelowym. Po zakończeniu mieszania należy przenieść karmelowy popcorn do szczelnego pojemnika.
Aby zrobić karmel, trzeba połączyć brązowy cukier, masło i miód. W rondlu podgrzewać mieszaninę, aż osiągnie temperaturę 250degF/121degC. Po tym czasie dodaj sodę oczyszczoną i mieszaj aż do całkowitego rozpuszczenia. Gdy karmel osiągnie pożądaną temperaturę, polej nim popcorn. Bądź jednak ostrożny. Może być lepki, więc może być konieczne użycie szpatułki.
Karmelowy popcorn możesz przechowywać w spiżarni przez około tydzień. Nie należy go jednak przechowywać w lodówce. Jeśli potrzebujesz go ponownie podgrzać, wystarczy umieścić go w piekarniku na około dziesięć minut. Upewnij się, że ziarna są w równej warstwie i że zdejmiesz go z ciepła, gdy zwolni.
Zanim zaczniesz robić karmel, powinieneś umieścić popcorn w dużej, głębokiej misce wyłożonej papierem woskowym. Tymczasem w średnim rondlu przygotować sos karmelowy. Wymieszać w nim masło i brązowy cukier, stale mieszając. Gdy zacznie bulgotać, zdejmij rondel z ognia. Następnie wymieszaj z sodą oczyszczoną i wanilią. Po ostygnięciu karmelu możesz polać nim popcorn i orzechy.
Po całkowitym ostudzeniu masy karmelowej, należy rozłożyć ją na blachach do pieczenia. Niech mieszanka karmelowa zastygnie przez około 15 minut. Następnie należy wyjąć arkusze do pieczenia z piekarnika i pozwolić karmelowi ostygnąć przed złamaniem go. Po kilku minutach można je połamać na klastry.
Karmel powinien być w temperaturze 350 stopni Fahrenheita, zanim zacznie się karmelizować. Taka temperatura zapobiegnie przypaleniu się karmelu. Aby zapobiec przypalaniu, powinieneś użyć nieprzywierającej patelni. Ponadto, jeśli to możliwe, użyj silikonowej szpatułki. Silikonowe szpatułki są odporne na wysokie temperatury i są łatwe do czyszczenia.