Karta kredytowa przez internet – kto może wnioskować?

Kobieta w ręku trzyma telefon i kartę kredytową

Karta kredytowa to rozwiązanie naprawdę wygodne, z wielu powodów. Skutecznie zastępuje nam fizyczną gotówkę, przyspiesza płatność i pozwala płacić nawet za zakupy online, a przede wszystkim – stanowi solidne zabezpieczenie finansowe na trudne czasy. Do niedawna, aby ją wyrobić, należało udać się fizycznie do placówki bankowej – czasy te na szczęście odeszły w zapomnienie. W coraz większej ilości banków oraz instytucji pozabankowych wniosek taki można złożyć online.

Dlaczego warto wyrobić kartę kredytową?

Karta kredytowa często mylona jest z debetową (czyli standardową kartą płatniczą przypisaną do danego rachunku bankowego), jednak jest to produkt absolutnie inny. Nawet posiadacze kart debetowych powinni zdecydowanie rozważyć wyrobienie karty kredytowej. Dlaczego?

Ponieważ jedynie karta kredytowa umożliwia im dalsze aktywne korzystanie w sklepach (stacjonarnych oraz internetowych), zapewniając dodatkowe środki nawet wtedy, gdy saldo dostępne na karcie debetowej wynosi 0 złotych. Co ważne – karta kredytowa jest specyficzną formą kredytowania. za którą nie zapłacimy, dopóki nie zaczniemy aktywnie korzystać z przyznanego nam limitu. Oznacza to, że spokojnie możemy po wyrobieniu jej odłożyć ją w bezpieczne miejsce, by czekała na cięższe czasy. Co więcej – obciążeni jesteśmy tylko i wyłącznie za kwotę, którą wykorzystaliśmy, a nie za tę, która została nam przyznana. 

Karta kredytowa wiąże się oczywiście z pewnymi opłatami, jednak są to koszta absolutnie minimalne. Warto także zaznaczyć, że składając wniosek o jej wydanie sami ustalamy najbardziej nam odpowiadający okres spłaty (co wiąże się z mniejszymi lub większymi ratami), a także kwotę, jaką uzyskamy w razie jego akceptacji. Jeśli zaś uznamy, że obowiązujące warunki już nam nie odpowiadają – po pewnym czasie od wyrobienia karty możemy starać się o zwiększenie przyznanego nam limitu.

Karta kredytowa przez internet – wymagania do uzyskania

Karta kredytowa przez internet to bardzo atrakcyjne rozwiązanie, niemniej oczywiście nie każdy ją dostanie. Aby otrzymać taką kartę należy w pierwszej kolejności złożyć wniosek w interesującym nas banku, a następnie czekać na zweryfikowanie wypłacalności. Największe szanse na jej uzyskanie mają osoby, które:

  • są pełnoletnie (to oczywiście warunek obowiązkowy)
  • posiadają stałe zatrudnienie – najlepiej na podstawie umowy o pracę
  • nie posiadają aktywnych zobowiązań w bazach dłużników, takich jak BIK, BIG, KRD
  • osoby starające się o wydanie karty kredytowej dla firm będą musiały przedstawić dokumenty potwierdzające jej wypłacalność

Bank może poprosić także o np. skany dowodu osobistego, celem potwierdzenia tożsamości. Czasami, w celu sfinalizowania wniosku, konieczny jest kontakt telefoniczny z konsultantem. Niemniej jednak – karta kredytowa przez internet może zostać wyrobiona nawet w mniej niż 15 minut.

Jakie banki oferują kartę kredytową przez internet?

Jest coraz więcej banków, które oferują swoim klientom możliwość uzyskania karty kredytowej bez wychodzenia z domu. Opcja taka jest z punktu widzenia niewątpliwie bardzo wygodna, a ponieważ na rynku bankowym jest obecnie naprawdę spora konkurencja, banki coraz bardziej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swych klientów. Karta kredytowa przez internet może zostać wyrobiona w takich instytucjach, jak:

  • CItibank
  • Santander Consumer Bank
  • mBank
  • Bank ING
  • PKO Bank Polski

Osoby ze słabszą historią kredytową mogą spróbować wnioskować o pozabankową kartę kredytową. Produkt ten cechuje wyższa przyznawalność, ale także wyższe opłaty i krótszy termin umowy. Pozabankowa karta kredytowa przez internet oferowana jest przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane