Jak zrobić łopatę do śniegu

Jeśli myślisz o zrobieniu własnej łopaty do śniegu tej zimy, to trafiłeś we właściwe miejsce. W Internecie można znaleźć wiele wspaniałych projektów, ale skąd masz wiedzieć, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy? Poniżej omówimy podstawy tworzenia własnej łopaty do śniegu. Solidny drewniany uchwyt, odporne na uderzenia aluminiowe ostrze i metalowa rączka to wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć. Nawet jeśli może to zająć trochę pracy, aby umieścić to wszystko razem, wynik jest tego wart.

Będziesz chciał upewnić się, aby zadbać o utrzymanie łopaty śniegu dobrze nasmarowane i zaostrzone. Dobrą wskazówką jest, aby zawsze smarować uchwyt łopaty z sprayem kuchennym lub olejem roślinnym, aby zapobiec jego przyklejeniu. Pomoże to zapobiec zamarzaniu wody na łopatce. Kiedy już masz swoją łopatę do śniegu gotową do użycia, będziesz chciał zacząć łopatę!

Po pierwsze, najlepiej jest trzymać ciało prosto podczas pchania śniegu. Nie zginaj pleców podczas robienia tego, ponieważ może to spowodować urazy pleców. Pamiętaj również, aby podczas pchania śniegu używać kolan. To pomoże Ci zrzucić ładunek przed sobą. Podczas wykonywania tej czynności pamiętaj, aby poruszać stopami w niewielkim zakresie, aby nie nadwyrężać pleców. Po zrzuceniu śniegu będziesz musiał zmienić pozycję ciała, aby umieścić śnieg z powrotem tam, gdzie należy.

Inna ważna wskazówka to wybór trwałych materiałów na łopatki. Większość łopatek do śniegu jest wykonana ze stali lub aluminium, ponieważ są one mocne i lekkie, ale mogą zarysować kamienne i drewniane powierzchnie. Plastikowe ostrza mogą porysować drewno i są na ogół bardziej przystępne, ale mogą nie być tak trwałe. Plastikowe ostrza mogą zarysować drewniane powierzchnie, więc są lepszym wyborem dla lekkiego i średniego śniegu. Na koniec upewnij się, że uchwyt jest wykonany z mocnego materiału, takiego jak drewno lub włókno szklane.

Główną różnicą między tradycyjnymi łopatami do śniegu a łopatami kombinowanymi jest rozmiar i rodzaj ostrza. Tradycyjna łopata to łopata w kształcie prostokąta z ostrzem 18 do 24 cali. Natomiast spychacz jest bardziej uniwersalny i ma duże ostrze. Ta łopata jest przydatna do odśnieżania małych obszarów, ale nie jest idealna do większych powierzchni. Jeśli chcesz mieć tylko jedną, możesz rozważyć zakup łopaty kombinowanej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane