Jak zrobić szambo z 1000l zbiorników

Istnieje wiele powodów, aby zbudować system septyczny na swojej posesji, ale być może żaden z nich nie jest bardziej przekonujący niż potrzeba posiadania miejsca do usuwania odpadów z domu. W tym artykule wyjaśnimy, jak można wykonać własne szambo przy użyciu zbiorników o pojemności 1000l. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji! I nie zapomnij podzielić się swoim doświadczeniem! Mamy nadzieję, że uznasz ten artykuł za przydatny i pouczający.

Aby zacząć, będziesz musiał kupić co najmniej jeden pusty zbiornik na szambo. Zbiorniki te można znaleźć w wielu sklepach za ułamek kosztów nowego. Należy pamiętać, że cena szamba to zazwyczaj 1$ za galon. Jednak warto, jeśli można zaoszczędzić kilka dolarów, budując własny. A ponieważ 1000l zbiornik kosztuje mniej niż 500$, możesz być pewien, że dostaniesz go za mniej niż 100$.

System septyczny o pojemności 750 litrów wymagałby serwisu co 1-2 lata, jeśli mieszkają w nim cztery osoby. Dwuosobowe gospodarstwa domowe potrzebowałyby serwisu co trzy do czterech lat. Pojedyncze osoby potrzebowałyby 500-litrowego systemu co pięć lat. Jeśli używasz swojego szamba tylko dla jednej osoby, powinieneś mieć serwis co trzy do pięciu lat. W zależności od tego, ile osób mieszka w twoim domu, możesz wybrać jedną usługę co trzy do pięciu lat lub więcej.

Szambo nie jest doskonałe. Idealnie, powinny być zaprojektowane, aby zawierać odpady prawidłowo i skutecznie. Powinny być wystarczająco duże, aby pomieścić przepływ odpadów w twoim domu. Właściwy rozmiar zależy od liczby sypialni w Twoim domu i liczby osób korzystających z systemu. Jeśli nie planujesz częstych napraw, okaże się, że Twoje szambo wycieka cząstkami. I ostatecznie będzie wymagać usługi pompowania, aby opróżnić zbiornik.

Aby zrobić szambo, najpierw wyciąć otwór na górnej stronie zbiorników. Powinien on mieć cztery cale (10 cm) średnicy. Umieść bęben kilka centymetrów poniżej górnej części zbiornika. Po zamontowaniu zbiorników należy upewnić się, że pokrywy nie przeciekają. Pozwoli to na jak najlepsze działanie systemu. A kiedy już to się stanie, będziesz mógł bez obaw korzystać ze swojego nowego szamba.

Po zmontowaniu zbiornika, musisz zainstalować go na solidnej betonowej podstawie. Pamiętaj, aby umieścić belki bazowe w odległości 50 mm od siebie i zabezpieczyć je przed działaniem czynników atmosferycznych. Gdy belki bazowe są już na miejscu, zamontuj bezpiecznie stojak. Upewnij się, że stojak może utrzymać ciężar zbiornika, gdy jest pełny. Do rur należy przymocować armaturę, która musi być pewnie zamocowana. Wybierz armaturę, która pasuje do materiałów, z których wykonane są zbiorniki oraz do rodzaju produktu w zbiorniku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane